Normalleşme süreci ile stantlar açılmaya başlandı

El emeği ile üretilen takı, ahşap ve cam eşyalar, bez bebekler ile hediyelik eşyaların yer aldığı Fethiye El Emeği Göz Nuru stantları Kovid-19 normalleşme süreci ile yeniden Beşkaza Meydanı'nda kuruluyor. Korona virüsü tedbirleri kapsamında Mart ayından bu yana açılamayan stantların, bundan böyle Cumartesi ve Pazar günleri sabah 16.00 ile akşam 24.00 saatleri arasında açık olacağı kaydedildi.

PAYLAŞ

Mart ayından bu yana Fethiye El Emeği Göz Nuru stantları, Kovid-19 önlemleri kapsamında kurulamıyordu. Normalleşme süreci ile ilk kez açılan stantlarda, Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü öncülüğünde tüm tedbirlerin alındığı belirtildi. Dezenfektan noktalarının yanı sıra her stantta kolonya bulunuyor. İranlı Roşa Erkul’un da yer aldığı sergide 80 standın yer aldığı ifade edildi.

Fethiye El Emeği Göz Nuru Komite Başkanı Halil Bahçavan yaptığı açıklamada, “Bugünden itibaren her Cumartesi ve Pazar, 16.00-24.00 saatleri arasında stantlarımızı açmaya devam edeceğiz. Korona virüsü salgını normalleşme süreci ile bu ilk günümüz. İnşallah herkes için iyi bir sezon olur ve bereketli geçer. Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü öncülüğünde Kovid-19 tedbirlerimizi aldık. Dezenfektan noktaları oluşturuldu. Şu anda 80 üyemiz stant açtı. Hep biri farklı ürünler sergiliyor. Ahşap, seramik, takı, cam ve örgü işlerimiz var. Stantlarımızda hazır ürün bulamazsınız. Hepsini üyelerimiz evlerinde tasarlıyorlar. Bizim bu etkinliği gerçekleştirmemizi sağlayan Fethiye Belediye Başkanı Sayın Alim Karaca ve Zabıta Müdürü Sayın Sadık Bağlan’a çok teşekkür ediyoruz. Burada stantların açılması Fethiye için bulunmaz bir nimet. Bu çalışma herkesin beğenisini kazanırken, Belediyemizin bu çalışması takdirle karşılanıyor” dedi. 

Etkinlikte stant açan Fahriye Yücel, “Stantlarımız 5-6 yıldan bu yana kurulmaktadır. Pandemi normalleşme süreci ile ilk günümüz. İnşallah devamı gelir. Bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını diliyoruz. El emeği ile hazırladığım lif, havlu ve yemen çeşitlerini satıyorum” diye konuştu. 

Komite üyelerinden Mehmet Batılı, “3 yıldır stant açıyorum. Geri dönüşümlü mamuller üzerinde çeşitli değişiklikler yaparak, eserler ortaya çıkarmaya çalışıyorum” derken; stantları ziyaret eden Almanya’dan tatile gelen Rabia Kandemir, “Bu tür el emeği çalışmaları çok seviyorum” şeklinde konuştu. 

3 yıldır Fethiye’de yaşayan İranlı Roşa Erkul, “El emeği çarşısına yeni katıldım. Çanta, el nakış ve boyama ile uğraşıyorum. Bunları yapa yapa kendim öğrendim. Keten maskeler yaptım. Kat kat olduğu için virüse karşı koruyucu” dedi. 

   
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN