MÜZE VE ÖREN YERLERİNDE TEDBİRLER ALINDI

Korona virüsü normalleşme süreci ile birlikte müze ve ören yerleri, alınan tedbirler ile ziyaret edilebiliyor. Fethiye Müzesi ve ören yerlerinde eylem planı hazırlanırken müze ve ören yerlerini aynı anda veya ziyaret saatleri dahilinde kaç kişinin ziyaret edebileceğinin belirlendiği bildirildi. Fethiye Müze Müdürü Emel Özkan, 'Pandemi nedeniyle Kovid-19 eylem olanı hazırladık. Personelimize gerekli eğitimleri verdik. Müzemiz ve ören yerlerimizde dezenfektanlarımız, ateş ölçerlerimiz, sosyal mesafe işaretleri ve uyarı tabelalarımız mevcut' dedi.

PAYLAŞ

Müze ve ören yerleri, Kovid-19 tedbirleri kapsamında ziyaret edilebiliyor. Fethiye Müzesi ve ören yerleri girişlerinde ziyaretçilerin ateşleri ölçülürken, sosyal mesafe işaretleri ve uyarı tabelaları da asıldı. Fethiye Müze Müdürlüğü tarafından hazırlanan eylem planında ziyaretçilerin, ziyaret esnasında nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgiler aktarıyor. Turizm sezonu ile müze ve ören yerlerinde ziyaretlerin gerçekleştiğini kaydeden Fethiye Müze Müdürü Emel Özkan, tüm önlemlerin alındığını söyledi. 

Fethiye Müze Müdürü Emel Özkan yaptığı açıklamada, “1 Haziran tarihinden itibaren müzemiz ve ören yerlerimiz ziyarete açık. Pandemi nedeniyle Kovid-19 eylem olanı hazırladık. Personelimize gerekli eğitimleri verdik. Müzemiz ve ören yerlerimizde dezenfektanlarımız, ateş ölçerlerimiz, sosyal mesafe işaretleri ve uyarı tabelalarımız mevcut. Hazırladığımız eylem planında ziyaretçilerimizin nasıl giriş yapacağı, ziyaret esnasında nelere dikkat edeceği hususları aktarılıyor” dedi. 

Eylem planı hakkında da detaylı bilgiler veren Müze Müdürü Özkan, “Eylem planı çerçevesinde müze ve ören yerlerini toplu olarak aynı anda ve ziyaret saatleri içerisinde kaç kişinin gezebileceği belirlendi. Şu zamana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadık. Kaunos, Kayaköy ve Tlos’ta ziyaretçilerimiz; nispeten biraz daha fazla. Ziyaretçi sayılarınızı müzemiz ve ören yerlerinin büyüklüğü göz önünde bulundurarak tespit ettik. Başarılı bir çalışma oldu” ifadelerini kullandı. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN