Muhtardan örnek davranış, 100 çocuğu bisiklet sahibi yaptı

Fethiye'nin Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük, geçtiğimiz yıl başlattığı 'bisikletsiz çocuk kalmasın' projesi ile 100'ü aşkın bisiklet dağıttı. Mahalledeki hayırsever vatandaşların destekleri ile hiç bisiklet sahibi olmayan çocukları bisiklet hediye ederek sevindiren Küçük, projeyi mahallede bisikletsiz çocuk kalmayıncaya kadar devam ettireceğini söyledi. İlk kez bisiklet sahibi olan çocukların sevinci görülmeye değerdi. 

PAYLAŞ

Fethiye’nin Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük, geçtiğimiz yıl bisikleti olmayan bir çocuğun yardım istemesi üzerine azaları ile bir araya gelip, 'Bisikletsiz Çocuk Kalmasın' projesi başlattı. Muhtar Ramazan Küçük; hayırseverlerden topladığı ve tamirini yaptırdığı 22 bisikleti maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına hediye etti. Küçük, hayırseverler ve kendi imkanları ile tamir ettirdiği 22 bisikleti, Şehit Orçun Munyas İlkokulu bahçesinde çocuklara hediye ederken, bu sevince Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ahmet Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’de ortak oldular. 
100 BİSİKLETE ULAŞTIK
Muhtar Ramazan Küçük, “ Bugüne kadar mahalledeki çocuklarımıza dağıttığımız bisiklet 100’ü geçti. Tüm dünyanın ve ülkemizin geçmekte olduğu pandemi döneminin getirdiği ekonomik zorluklar içerisinde mahallemizde yaşayan ailelerin çocukları için gerçekleştirdiğimiz sosyal destek projesi kapsamında şuanda bisiklet dağıtımımızın 4.sünü yaptık. Çocuklarımızın yüzünde küçük bir tebessüm oluşturabiliyorsak ne mutlu bize... Sayın ilçe başkanımıza, değerli kaymakamımıza bize katılım sağlayan emniyet müdürümüze, jandarmaya ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Umarım devamı da gelecek, hayırsever vatandaşlarımıza, bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Tüm Fethiye halkını bisiklet projemize davet ediyorum” şeklinde konuştu.  

ÖRNEK DAVRANIŞ
Törende Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve diğer protokol üyeleri çocuklara oyuncak hediye ederken, Kaymakam Fırat, “Menteşeoğlu Mahallemiz Muhtarı Ramazan Küçük ve azalarına bu anlamlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarının devamını bekliyor ve çocuklarımızı mutlu etmeyi sürdürmelerini istiyorum” diye konuştu.

ÇOCUKLARIN SEVİNCİ GÜZELDİ
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ise, “Muhtarımız bu projeyi geleneksel hale getirmiş. Çocuklar için, baharda geliyor. Biliyorsunuz pandemi döneminde sıkıldılar. Muhtarımızın yaptığı proje çok güzel bir davranış… Vatandaşlar çocukları ile beraber gelmiş. Pandemi kurallarına uyarak açık havada bisiklet taktim edildi. Çocukların sevincini yüzlerinden okudum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Muhtarımdan projenin devamını istiyorum” dedi.  

Çocuklar ve aileleri de Muhtar Ramazan Küçük’e teşekkür ederek, oldukça sevindik ifadelerini kullandılar. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN