Muğla Ülkü Ocaklarından Anlamlı 29 Ekim Etkinlikleri

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanlığı Cumhuriyetin 98. yıldönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

PAYLAŞ
Muğla Ülkü Ocaklarından Anlamlı 29 Ekim Etkinlikleri
Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanlığı Cumhuriyetin 98. yıldönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Muğla’daki şehitlikleri ziyaret eden Muğla Ülkü Ocakları İl Başkanı Burak Demirel ve yönetim kurulu üyeleri, şehitlikte Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdikten sonra Şehitlik' te temizlik yaptılar. 
Ziyaret ile ilgili Demirel yaptığı açıklamada; "Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanlığı olarak şehrimizde bulunan Muğla şehitliğini ziyaret ederek, Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak maksadıyla canları pahasına, gözlerini dahi kırpmadan şehadet şerbetini içen yiğit vatan evlatlarımızı bu özel günde yad ettik. Muğla Ülkü Ocakları olarak şehadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimizi her an her saniye anmaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Canları pahasına vatan topraklarını savunarak bizlere Türk Bayrağı altında yaşama şerefini veren Aziz Şehitlerimizi saygı, sevgi ve minnetle yad ediyorum." ifadelerine yer verdi.
" 500 adet Türk Bayrağı dağıttık"
Şehitlik ziyareti sonrası Menteşe ilçesinde esnaflara ve vatandaşlara 500 adet Türk Bayrağı dağıtan Muğla Ülkü Ocakları bayrak şölenine Üniversite Birimi tarafından hazırlanan etkinliklerle devam etti.
Kötekli Yoğurtçu Parkı'nda, Muğla Ülkü Ocakları Üniversite Birimi tarafından açılan Cumhuriyet Resim Sergisi ziyareti ile programa devam eden Demirel, "Üniversite Birimimizi bu hassasiyetle öğrencilerine farkındalık oluşturmak ve değerlerimize sahip çıkmak adına açtıkları bu sergiden dolayı tebrik ediyorum. Üniversite Başkanımız Oğuz Avcı öncülüğünde hazırlanan sergi birçok öğrenci kardeşimiz tarafından ziyaret edildi. Aynı zamanda Bayrak boyama etkinliğiyle beraber birçok öğrencimiz Bayrak boyama etkinliğiyle birlik ve beraberliği temsil ettiler. Bu duygu ve düşünceler ile tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin payidar kalması ve Bayrağımızın ilelebet dalgalanması adına şehadet şerbeti içen şehitlerimizi ve gazilerimizi dualarla yad ediyorum" dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN