Muğla Ülkü Ocakları'ndan gönül harekatı 

Muğla Ülkü Ocakları ' Gönül Harekatı ' ismiyle ihtiyaç sahiplerine Ramazan kolilerini dağıtmaya devam ediyor.

PAYLAŞ

Muğla Ülkü Ocakları, ihtiyaç sahibi aileleri Ramazan ayında da unutmadı. Hazırlanan yardım paketlerini şehrin dört bir tarafında ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran Ülkücüler, yüzlerde tebessüm oluşturmakla kalmadı, aynı zamanda bol bol dua da aldı.

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel , “Yardımlaşmak bizim için mukaddes bir nasihat ve ulvi bir görevdir” diyerek, Ramazan ayında yardımlaşmanın ise, çok özel bir anlam öneme sahip olduğunu dile getirdi. Ülkü Ocakları Muğla il Başkanlığı olarak, Covid19’la mücadele sürecini de içine alan dönemde başlattıkları yardım seferberliğinin sürdüğünü vurgulayarak, söz konusu seferberliğe Ramazan ayında çok daha fazla yoğunlaştıklarının bilgisini verdi.

Yardımlaşma vurgusu ile Muğla’da çeşitli semtlerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardımı ulaştırmak için kolları sıvadıklarını anlatan Demirel, “Arkadaşlarımız hazırladığımız Ramazan yardımlarını gerçekten de ihtiyaç sahibi olan ailelerimize ulaştırıyor, ailelerimi belirlemek adına ummalı bir çalışma yaptık. Yüce dinimiz İslam da, ihtiyaç sahibi olanın yardımına koşmayı büyük bir fazilet ve erdem olarak tarif eder. İşte bu ahlak ve anlayışla yoğrulmuş Ülkücü gençlik olarak bizlere de, yoksulun yanında durmak düşer, onların ihtiyaçlarını Allah’ın izniyle gidermek düşer. Hayırseverlerimizin destekleri sayesinde birçok ailemize ulaşıyor Hayr, selam ve dualarımızı iletiyoruz. Muğla Ülkü Ocakları olarak kanayan her yaranın çaresi olacağız" dedi. 

Gönüllü seferberliğin devam edeceği Ramazan ayı boyunca yardımlarda katkısı bulunan herkese teşekkür eden Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel, “Allah fırsat verdikçe, gücümüz yettikçe ve imkânlarımız el verdikçe müşkül ailelerimize yardım eli uzatmaya devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz salgın süreci dolayısıyla başlattığımız gönüllü seferberliği de sürdürecek olmakla birlikte Ramazan ayında özellikle yardımlaşma faaliyetlerine yoğunlaşacağız. Rabbim mübarek Ramazan ayını hayırlara vesile kılsın, tuttuğumuz oruçları kabul etsin, milletimizin birlik ve beraberliğini daim eylesin inşallah” ifadelerini kullandı.
 

Esma Turan

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN