Muğla Kapalı Yüzme Havuzunda bölge şampiyonluğu heyecanı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde Türkiye Yüzme Federasyonu Muğla İl Temsilciliği tarafından yapılan 13 yaş yüzme yarışları Muğla Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşti.

PAYLAŞ

Kovid-19 tedbirleri kapsamında azami özen gösterilen yarışlara Bodrum Yüzme İhtisas Kulübü Marmaris Akademi Gençlik ve Spor Kulübü Marmaris Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Muğla Yüzme Kulübü olmak üzere 4 kulüpten 26 erkek 13 bayan olmak üzere toplam 39 sporcu katıldı.

Aralık ayında düzenlenecek olan bölge yarışlarına katılacak sporcular bu yarışlar sonucunda belli olacak. Açılış seremonisinde sporcular ile beraber bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Pandemi tedbirleri kapsamında bütün ekibimizle azami özeni göstererek Spor ve Gençlik Merkezi faaliyetlerimiz devam ediyor. Bölge şampiyonluğuna da ev sahipliği yapacak ilimiz de yarışlara katılacak sporcuları seçmek üzere yarışlar düzenledik. Yüzme sporunun ilimizde gelişmesi için yüzme havuzlarını yaygınlaştırarak gerekli çalışmalar devam edecek. 12 ay her sporun yapılabileceği illerden biriyiz. Biz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Turizmde marka kent olan Muğla'nın Spor organizasyonlarında da aynı doğrultuda olması yolunda çalışmalarımız artarak ve titizlikle devam ediyor. Spor organizasyonları turizmin 12 aya yayılması konusunda da bize oldukça katkı sağlıyor çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecek sporculara başarılar dilerim Muğla'yı sporda en iyi yerlere taşıyacağız” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN