Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çevrimiçi Şarkı Yarışması düzenledi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelindeki ortaöğretim öğrencilerinden oluşan ilçe takımları arasında çevrimiçi şarkı yarışması düzenlendi.

PAYLAŞ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde il genelinde yapılan çevrim içi yarışma, İl Milli Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Birimi öğretmeni Ender Demirci'nin moderatörlüğünde jüriyi takdimi ile başladı. Ardından Muğla BİLSEM Müzik Öğretmeni Derya Yaman, Muğla Gazi Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Fatih Can, Türdü 100. Yıl Ortaokulu Müzik Öğretmeni Barış Korkut ve Özel Yönelt Koleji Müzik Öğretmeni Şeyda Kanat'ın yer aldığı jüri üyeleri tarafından Gençlik Marşı icra edildi.
BİZLERDE SİZLER KADAR HEYECANLIYIZ
Yarışmaya çevrim içi olarak bağlanan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre gençlere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Gençlere sevgi ve selamlarını ileten Pervin Töre, "19 Mayıs'ın önemine istinaden siz gençlerin o heyecanıyla, sanata duyduğunuz merakla ve yeteneklerinizle, ortaya koyduğunuz eserlerle bir yarışma programı düzenledik. Bunun sizler kadar bizlere de heyecan verdiğini dile getirmek istiyorum." dedi.
Türkiye'nin gençlerle büyüyeceğini belirten Töre, "Mustafa Kemal Atatürk'ün vurguladığı gibi 'Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizlersiz." Bu ülke size emanettir. Sizlerin görevlerinizi hakkıyla gerçekleştireceğinize inanıyor, sizlerle gurur duyuyoruz." diyerek tüm gençlere başarı dileklerinde bulundu.
Ardından alfabetik sıraya göre 13 ilçe takımı sahne aldı. Vokalde öğrencilerin, enstrümanlarda ise öğrenciler ve öğretmenlerin görev aldığı yarışmada, birbirinden güzel canlı performanslar sergilenirken, aynı zamanda yarışma Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün youtube/muglamem kanalından izlendi.
Tüm performansların sergilenmesinin ardından jürinin puanlamaları sonucunda ilk üç dereceye giren ve jüri özel ödülü almaya hak kazanan ekipler belirlendi.
Çevrim içi şarkı yarışmasında dereceye giren ilçelerimiz; Birinci: Menteşe İlçe Takımı, İkinci: Milas İlçe Takımı, Üçüncü: Datça İlçe Takımı, Jüri Özel Ödülü: Yatağan İlçe Takımı oldu. 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN