Muğla Evde Spor Yaptı

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, geçtiğimiz hafta sonu başlatılan ailece kitap okuma etkinliğine bir yenisi daha eklendi. Bu hafta sonu da öğrenciler, 'Evde Kal, Spor Yap, Zinde Kal' kampanyasına katılmaya davet edildi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen hafta sonu sokağa çıkma yasağında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenci ve velilere “Bu hafta sonu da evde kalıyoruz, ailece kitap okuyor, spor yapıyor ve hareketsiz kalmıyoruz.” çağrısında bulundu. Öğrenciler gerek kendileri gerekse aileleriyle birlikte yaptıkları sportif etkinliklerle çağrıya kulak verdiler. Öğrenciler, evde hareketsiz kalmadıklarını, sağlıklı yaşam için sporun şart olduğunu #muglaevdekalsporyap“ hashtagiyle gösterdiler.
İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, sokağa çıkma kısıtlamasında Milli Eğitim Müdürlüğünce planlanan etkinliklere  ailelerin katılımından memnuniyetini dile getirerek “Çocuklarımızın evde aileleriyle birlikte kaliteli ve verimli zaman geçirmesine katkı sunmak amacıyla başlattığımız proje ve  çalışmalarımız başarıyla devam ediyor. Çocuklarımız sokağa çıkma kısıtlamasında ebeveynleri ile bir arada oldukları evlerinde, hem aileleriyle birlikte kitap okuyor, hem spor yapıyor hem de eğleniyorlar. Zihinlerini ve bedenlerini zinde tutuyorlar. Bilinçli velilerimiz sayesinde, öğrencilerimizin evde kaldıkları bu süreci en güzel şekilde değerlendiklerini görmek inanın beni çok mutlu ediyor.” dedi.
Öğrencilerin evlerinde aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmeleri için Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü “Okul Evimde” portalıyla uzaktan eğitim sürecine katkı sunmaya devam ettiklerini dile getiren Pervin Töre, “Eğitici videoların yer aldığı “Okul Evimde” portalını ziyaret eden öğrencilerimiz “Evde Spor” etkinlik videolarıyla hem spor yapıp hem de eğlenebilirler.” dedi.
Töre sözlerini “Çok kıymetli velilerimize ve her biri birbirinden değerli öğrencilerimize kitap okumanın ve sporun hayatlarının vazgeçilmezi olduğu sağlıklı günler diliyorum.” diyerek noktaladı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN