Muğla'da Kovid-19'dan ölen ilk sağlık çalışanı Fethiye'den

Fethiye Devlet Hastanesi'nde 33 yıldan bu yana hizmetli ve aşçı olarak görev yapan Bekir Kaya (58), Kovid-19 nedeni ile hayatını kaybetti. Evli, 3 çocuk babası olan Bekir Kaya'nın, Kovid-19 nedeni ile Muğla'da hayatını kaybeden ilk sağlık çalışanı olduğu bildirildi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye Devlet Hastanesi’nde aşçı ve hizmetli olarak 33 yıldan bu yana görev yapan, evli, 3 çocuk babası Bekir Kaya, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 58 yaşındaki Bekir Kaya’nın Muğla’da koronavirüse yenik düşen ilk sağlık çalışanı olduğu kaydedildi. Kronik rahatsızlıkları bulunduğu öğrenilen Bekir Kaya’nın, yaklaşık 1 hafta önce test sonuçları pozitif çıkınca çalıştığı hastanede tedavi altına alındığı ve yoğun bakım tedavisi sırasında hayatını kaybettiği öğrenildi. Bekir Kaya için, Fethiye Devlet Hastanesi bahçesinde helallik töreni düzenlendi. Törene, Bekir Kaya’nın eşi Güzay Kaya ile çocukları Safiye, Rabia ve Burak’ın yanı sıra, Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu, Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek ile doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı. Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu kısa bir konuşma yaparak, “33 yıldan bu yana hastanemizde görev yapan Bekir Kaya için kimse arkasından kötü bir ifadede bulunamaz. Muğla’nın Kovid’den hayatını kaybeden ilk sağlık çalışanıdır. Bana bir şey olmaz dememek lazım. Maske, mesafe ve temizliğe önem verilmesi ve tedbirlere uyulması gerekmektedir. Ailesinin ve tüm çalışanlarımızın başı sağolsun” ifadelerini kullandı.
Fethiye Devlet Hastanesi İmam Hatibi İsa Avdancı, Kur’an-ı Kerim okuyup, duada bulunduktan sonra Bekir Kaya için helallik istedi. Helalliğin alınmasının ardından Fethiye Belediye cenaze otosuna alınan Kaya’nın cenazesi, Ovacık Mahallesi Mezarlığı’nda özel giysili görevliler tarafından toprağa verildi. 

Fethiye Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Okulu, gazetecilere yaptığı açıklamada çok üzgün olduklarını belirtip, “Kovid-19’dan dolayı Muğla’da ve Fethiye’de ilk sağlık çalışanımızı kaybettik. Çok iyi bir görevlimizin kaybedilmesi tüm çalışanlarımızı üzüntüye boğdu. Tedbirleri elden bırakmamalıyız” ifadelerini kullandı. 

Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek de gazetecilere yaptığı açıklamada, “Koronavirüs’den dolayı Muğla bölgemizdeki ilk kaybımız Fethiye Devlet Hastanesi’nde yaşandı. Sağlık çalışanlarımızın üzerindeki yükün alınması için vatandaşlarımız kurallara ve tedbirlere tam uymalıdır. İçişleri Bakanlığı’mızdan bir talebimiz de var; sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde sağlık çalışanları ailesi ve çocuklarıyla çıkıp, psikolojilerini ve morallerini arttırıp, yorgunluklarını giderebilmelidirler” diye konuştu. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN