Muğla'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı spor etkinlikleri ile kutlandı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği Cumhuriyet haftası spor faaliyetleri tamamlandı.

PAYLAŞ
Muğla'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı spor etkinlikleri ile kutlandı
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği Cumhuriyet haftası spor faaliyetleri tamamlandı.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

23 Ekim Cumartesi günü Menteşe Kışla Mevkiinde yapılan oryantiring yarışlarıyla başlayan etkinlikler Cumhuriyet haftası boyunca merkez ilçe Menteşe dâhil tüm ilçelerde devam etti ve Ortaca Dalyan Kaunos Antik Kenti’ne yapılan trekking etkinliği ile sona erdi.
Cumhuriyet haftası boyunca Menteşe’de 8, Yatağan’da 5, Bodrum’da 4, Dalaman’da 3, Fethiye’de 7, Kavaklıdere’de 5, Köyceğiz’de 5, Milas’ta 5, Ortaca’da 7 ve Ula’da 3 etkinlik olmak üzere toplam 52 etkinlik düzenlendi.
Voleyboldan basketbola, hentboldan bocceye, ayak tenisinden futsala, Cumhuriyet yürüyüşlerinden doğa yürüyüşlerine toplam 21 branşta 2510 sporcu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katıldı.
Cumhuriyet Haftası etkinlikleriyle ilgili bir açıklama yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “ 29 Ekim Cumhuriyet Haftası boyunca devam eden faaliyetlerimiz sona ermiş bulunmakta. Bir hafta boyunca Cumhuriyet coşkusunu Muğla’da sporcularla beraber çeşitli etkinliklerle yaşadık. Cumhuriyet Haftası etkinliklerine katılan tüm sporculara, antrenörlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun. Kurtuluş mücadelesi kahramanlarını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum“ dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN