Muğla'da 15 Temmuz'da 30 Spor Etkinliği Düzenlenecek

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde 30 ayrı etkinlikle anma programına hazırlanıyor.

PAYLAŞ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Spor Etkinliklerinde Masa Tenisi, Özel Sporcular Yüzme, Karate, Bisiklet, Taekwondo, Atletizm, Tenis, Satranç, Muay Thai, Badminton, Dağcılık, Wushu ve Okçuluk branşları dahil olmak üzere İl genelinde 30 spor etkinliği yapacak. Spor etkinliklerinin yanı sıra Gençlik Merkezlerinde 15 Temmuz Şehitlerimizi anma programları gerçekleşmekte. Kuran-ı Kerim Tilaveti, İlahi, Dua ve Hatim Duaları okunmakta, ayrıca gençlere Geceden Şafağa 15 Temmuz Belgeseli gösterilmekte ve resim sergileri açılmakta.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı ile ilgili olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman “15 Temmuz’un 4. yılındayız. Başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle yad etmek ediyoruz. Muğla İl Müftülüğümüzle iş birliği içerisinde çok kıymetli hocalarımız ve gençlerimizle birlikte Gençlik Merkezlerimizde etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca Bugün ve yarın yapılacak olan spor etkinliklerinde 15 Temmuz’un ruhunu yaşatacak ve gençlerimizle birlikte şehitlerimizi yad edeceğiz. Onlar sayesinde vatanımız dimdik ayakta durmakta ve bizler güvendeyiz. Allah tüm şehitlerimizin mekânlarını cennet eylesin, bizleri de onlara layık eylesin inşallah. Vatanımıza ve milletimize sahip çıkmak her birimizin boynunun borcudur. Bu hafta boyunca etkinliklerimiz sürecek. İliniz genelinde çeşitli branşlarda 30 Spor Faaliyeti düzenledik. Gençlerimizin katılımıyla milli birlik ve dayanışma duygularıyla etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Aslında 45 Spor Faaliyetini Planlamıştık ancak korona virüs tedbirleri nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığımız Tarafından İzin verilen branşlardan 30 faaliyeti tüm korona virüs tedbirlerine riayet ederek gerçekleştireceğiz.15 Temmuz akşamı Marmaris’te 25 atletimizin katılımıyla saat 22.00’de tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak yapılacak Sancak Koşusuyla etkinliklerimizin finalini yapacağız. 2,5 km parkurun sonunda Sancak Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya sporcularımız tarafından teslim edilecek. Bu vesile ile etkinliklerimize katılan tüm Sporcularımıza, Gençlerimize Şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçen tüm ekibimize gönülden teşekkür ediyorum. Tüm Şehitlerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum” dedi.
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN