Mübariz İbrahimov'un adı, Çameli'de ölümsüzleştirildi

Azerbaycan Milli Kahramanı Mübariz İbrahimov'un adı, Denizli'nin Çameli İlçesindeki Çameli Atatürk Ortaokulu'nun Robotik Kodlama Sınıfı'nda ölümsüzleştirildi. Kaymakamlık tarafından oluşturulan teknik kodlama atölyesinin açılışına Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Khazar İbrahim de katıldı.

PAYLAŞ

Çameli Kaymakamlığı tarafından Çameli Atatürk Ortaokulu’nda oluşturulan ve Azerbaycan Milli Kahramanı Mübariz İbrahimov'un adı verildiği Robotik Kodlama Sınıfı’nın açılışında Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Khazar İbrahim’in yanı sıra;1.Katip Necibe Nesibova, Dünya Azerbaycanlılar Kongresi Başkanı Dr.Asıf Kurban ,Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve ilçe protokolü de katıldı. 

KARDEŞ İLÇE VE KARDEŞ OKUL İLAN EDİLECEK
Açılış programında konuşma yapan Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, “bilgi ve teknoloji çağına öğrencilerimizin ayak uydurabilmesi, başta yazılım olmak üzere çeşitli donanımlar kullanacak olan öğrencilerimizden beklentimiz ileride yeni İHA, SİHA’ları yapması hedefiyle bu sınıfı kaymakamlığımızca oluşturduk. Aynı zamanda 21. Yüzyılın Kürşat’ı olan Azerbaycanlı şehidimizin bu sınıfa adını koyarak çocuklarımızın da soydaşlık bilincini pekiştirmeyi amaçladık. Sn. Büyükelçimize gerek destek ve teşriflerinden gerekse ileride İlçe Belediyemizle uygulamaya geçireceğimiz kardeş ilçe ve kardeş okul projeleri için ilçem adına teşekkür ediyorum. Ayrıca desteklerinden dolayı Sn. Valimiz Ali Fuat Atik’e teşekkür ederim” dedi.
ÖĞRENCİLERE HAYIRLI OLSUN
Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Khazar İbrahim de açılışta yaptığı konuşmada “Çameli Atatürk Ortaokulunda “Robotik Kodlama ve Programlama Atölyesi”nin açılışını yaptık. Geleceğimizin teminatı sevgili evlatlarımız bu atölyede uygulamalı eğitim alarak geleceğe hazırlanacak ve teknolojiye hâkim olarak yetişecekler. Çameli Atatürk Ortaokulu Yetkililerine şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. “Robotik Kodlama ve Programlama Atölyesi’nin İlçeye ve öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Robotik Kodlama Atölyesinin açılışını gerçekleştiren Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Khazar İbrahim, beraberindeki heyetle birlikte atölyeyi gezerek, öğretmenlerden bilgi aldı.
ELMALI KİLİM ATÖLYESİNİ ZİYARETİ
Elmalı Mahallesinde bulunan Halk Eğitim Kilim Atölyesine de ziyaret gerçekleştiren Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Khazar İbrahim, burada da unutulmaya yüz tutmuş dokumacılık sanatını yeniden canlandırmak amacıyla kurulan kilim atölyesiyle ilgili kursiyerlerden bilgiler aldı. Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Khazar İbrahim, Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün ve beraberindeki heyet, tezgahlarda dokunan kilimleri ve Yörenin adını taşıyan Elmalı Bezi’ni inceleyerek bir süre sohbet ettiler. Çameli’nin kök boyalarla boyanmış saf yün ipliklerle Anadolu motiflerinin çalışıldığı, Türk düğümü, tek düğümlü ve kilim türlerinin tamamının öğretildiği kilim dokuma kursuna hayran kalan Azerbaycan Ankara Büyükelcisi Khazar İbrahim’e Kilim ve Elmalı Bezi hediye edildi.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN