Motosiklet Sürücüleri seçim programında

DYP Muğla İl Başkanı ve Genel Başkan Danışmanı Gizem Saatci'nin hazırlayıp parti divanına sunduğu motosiklet sürücüleri için yasal düzenleme onaylandı. Önümüzdeki seçimlerde DYP'nin seçim programı maddeleri arasında motosiklet sürücüleri için yapılacak düzenleme de yer alacak.

PAYLAŞ
Motosiklet Sürücüleri seçim programında
DYP Muğla İl Başkanı ve Genel Başkan Danışmanı Gizem Saatci’nin hazırlayıp parti divanına sunduğu motosiklet sürücüleri için yasal düzenleme onaylandı. Önümüzdeki seçimlerde; DYP’nin seçim programı maddeleri arasında motosiklet sürücüleri için yapılacak düzenleme de yer alacak.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

DYP Muğla İl Başkanı ve Genel Başkan Danışmanı Gizem Saatci’nin hazırlayıp parti divanına sunduğu motosiklet sürücüleri için yasal düzenleme onaylandı. Sanatçı ve aynı zamanda kendisi de bir motorsiklet sürücüsü olan Saatci, motosiklet sürücüleri lehine birçok maddenin olduğu bir yasal düzenleme hazırlayarak parti divanına sundu. Divan tarafından incelenen ve kabul edilen düzenleme, önümüzdeki seçimlerde DYP’nin vaatleri arasında yer alacak. 
Peki, DYP’nin seçim programına dahil ettiği motosiklet sürücülerini sevindirecek olan bu maddeler neler?
1) Motorsiklet sürücüleri köprü geçişleri, tünel kullanımları da dahil olmak üzere araçlarına işlettikleri "Serbest geç" kartıyla tüm otoyol ve köprüler için ücretsiz geçiş hakkına sahip olacaklar. 
2) Otoyol geçişlerinde yapılandırma ile kendilerine geçiş üstünlüğü sağlanacak. 
3) 0/250cc ile 500cc hacime kadar olan motorlara %50 vergi indirimi uygulanacak. 
4) Sahibinden.com, letgo, arabam.com gibi araç satım sitelerinde yer alan motosikletin liste fiyatı dışında halkımızı zarara uğratmak isteyen karaborsacılara aman verilmeyecek, şikayetin ispatı durumunda karaborsacılar, ağır para cezası veya hapis cezası ile yargılanacaklar. 
5) Otoyollarda motosiklet sürücülerine yönelik zorbalık, şiddet taciz uygulayanlar, ağırlaştırılmış para cezası veya hapis cezası ile yargılanacaklar. 
6) Her motosiklette zorunlu kamera olacak. Bu sayede otoyolda kazalara, hırsızlıklara karşı korunma ve ifşa olacak. 
7) Devlet Turizm Bakanlığı’na bağlı olan müze, UNESCO tarihi mirası olarak belirlenen yerlere serbest geç kartıyla ücretsiz gezip görülecek. (GÜLYÜZ YURDAGÜL SIRT)

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN