Miniklerin proje sunumuna Kaymakam Fırat'ta katıldı

Fethiye'de Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu öğrencilerinin proje sunumları ve güneş enerjisi açılışına Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat'ta katıldı. Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu Öğretmen ve öğrencilerinin proje sunumları ve güneş enerjisi açılış etkinliğinde konuşan Kaymakam Eyüp Fırat, ' 21. Yüzyıl tüm stratejilerin ve analistlerin oy birliği ile eğitim yüzyılıdır. Genç neslini eğitebilen millete dünya da sahnesinde ön plana çıkacak' dedi. 

PAYLAŞ
Miniklerin proje sunumuna Kaymakam Fırat'ta katıldı
Fethiye’de Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu öğrencilerinin proje sunumları ve güneş enerjisi açılışına Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ta katıldı. Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu Öğretmen ve öğrencilerinin proje sunumları ve güneş enerjisi açılış etkinliğinde konuşan Kaymakam Eyüp Fırat, “ 21. Yüzyıl tüm stratejilerin ve analistlerin oy birliği ile eğitim yüzyılıdır. Genç neslini eğitebilen millete dünya da sahnesinde ön plana çıkacak” dedi. 
Gerçek Fethiye Gazetesi - Emrullah Gök

Fethiye’de Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu öğrencilerinin proje sunumları ve güneş enerjisi açılış etkinliğine Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Yeni Mahalle Muhtarı Enver Kavak, Foça mahallesi Muhtarı İlker Can, Akarca Mahallesi Muhtarı Cevdet Köse, veliler ve öğrenciler katıldı.  İbrahim Gül Anaokulu e-twining projesi kapsamında yürütülen 15 Uluslararası ve Ulusal projenin tanıtımı okul bahçesinde yapıldı. Etkinlikte 5 yaş E şubesi öğrencileri halk oyunu gösterisi sergileyip Kaymakam Eyüp Fırat ve Protokolü karşıladılar. Öğrenciler öğretmenleri Betül Özlen Çırak rehberliğinde 21. Yüzyılda bilimsel ve teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek amacıyla yeni nesil öğretim tekniği olan STEM yaklaşımını kullanarak toprak-taş, su-deniz, hava-gökyüzü, ağaç-bitkiler ve doğa olayları temalarında yaptıkları çalışmalar eşliğinde doğayı inceleyip çevreci ürünler tasarladıklarını anlattılar. Tamamen geri dönüşüm malzemelerinde üretilen güneş kolektörünün de tanıtımının yapıldığı etkinlikte yenilenebilir enerji farkındalığı oluşturmak amacıyla güneş enerjisi-güneş paneli sistemini de tanıtıp sınıflarında kullandılar. Çekirdekten filize EKO etkinliklerden doğamı keşfediyorum, ailem ile kodluyorum kadar 15 ayrı çalışma tanıtıldı. 

EĞİTİM TURİZMİ
Yaptığı konuşmada e-twining projeleri hakkında bilgiler aktaran Okul Müdürü Ummuhan Eryiğit Sertkaya, “Benim çocuklarım bugün Avrupa’dan Asya’ya birçok öğretmenleri ve öğrencileri ile ortak çalıştıkları projeleri gösterecekler. Bizim okul politikası olarak tek amacımız muasır medeniyetler seviyesine uygun eğitim-öğretimden ziyade, muasır medeniyetlere eğitim-öğretim öğretmek. Ben bugün dünyada değişik ülkelerde ki öğretmenlere kendi okulumda ki eğitim-öğretimi öğretiyorum. Benim yaptıklarımın aynısını yapıyorlar ve örneğini alıyorlar. Bu bizim için büyük onur ve gurur aslında amacımız bu biz buna e-twining projeleri diyoruz. Ama bana göre Türk milletinin batıya doğuya her yönde eğitim alanında yönelmesi. Tek umudumuz da her ne kadar deniz ve sağlık turizmimiz olsa da, okulumuzu eğitim turizmine açık bir şekilde kolektif bir şekilde büyümesi” ifadelerini kullandı. 

EĞİTİM KÜÇÜK YAŞTA BAŞLAR
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’da, “Daha çocuklarımızın küçük yaşta bunlarla yaşayıp bunlarla öğrenip ve bunları ileride hayatlarına uygulayan ve üretimini yapan bir eğitim ile baş başayız. Eğitim küçük yaşta, bizim ecdadımıza baktığımızda eğitime 2 ve 3 yaşında başlayanları görüyoruz. Bugün ki 4-6 yaş grupları her türlü eğitimi alabilecek durumda” şeklinde konuştu. 

BU YÜZYIL, EĞİTİM YÜZYILI
Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ise, “19. yüzyıl sanayi yüzyılıydı, biz millet olarak bu yüzyılı kaçırdık. 20. Yüzyıl bilişim yüzyılı bunu da belki ucundan yakalayabildik. 21. Yüzyıl tüm stratejilerin ve analistlerin oy birliği ile eğitim yüzyılıdır. Genç neslini eğitebilen millete dünya da sahnesinde ön plana çıkacak. Çocuklarımızın bu kadar küçük yaşta, bunları öğrenmeleri beni çok mutlu etti” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN