Minik öğrencilerin okuma sevinci

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu 1-C sınıfında bulunan 36 öğrenci okuma ve yazma öğrenmenin sevincini aileleri ile paylaştı. Zentara Restoran'da gerçekleşen tanışma ve dayanışma programında minik öğrencilere madalyaları da takdim edildi.

PAYLAŞ

Kahvaltılı organizasyona Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu Müdürü Yunus Akkuş, Müdür Yardımcısı Mehmet Kurt, Sınıf Öğretmeni Üzeyir Çetin, sınıf veli temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Eylül ayından bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Üzeyir Çetin, “Evi okula, okulu da eve çevirmeyi sizlerle beraber başardık. Evde Okul-Okulda Kalite diyerek çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesini sağladık” şeklinde ifadeler kullandı.
Derslerinde sosyal faaliyetlere de yer verdiklerini kaydeden Çetin, “Bu şekilde çocuklarımızın öğrendikleri bilgi ve becerileri uygulama imkanı verdik. Özgüvenlerinin gelişmesi için çaba harcadık. Yorulmadan yılmadan çalıştık çalışmaya da devam edeceğiz. Sınıfımızda 15 kız, 21 erkek olmak üzere toplam 36 öğrencimiz var. Okuma ve yazmaya geçmeyen öğrencimiz kalmamıştır. Bu süreçte emeği geçen tüm velilerimize teşekkür ederim” dedi.
Daha sonra Okul Müdürü Yunus Akkuş, Müdür Yardımcısı Mehmet Kurt ve sınıf veli temsilcileri yaptıkları konuşmalarda eğitimin önemini anlatıp; öğrencilere katkılarından dolayı Sınıf Öğretmeni Üzeyir Çetin’e teşekkürlerini sundular. Konuşmaların ardından öğrencilere “Okumaya Başlıyorum” madalyaları sunulurken; velilere de öğrencilerin ve sınıf öğretmeninin yer aldığı takvim hediye edildi.

 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN