Mine Kırıkkanat ve Mustafa Hoş Fethiye'de Söyleşide Buluştu

Fethiye Belediyesi'nin düzenlediği Likya Kültür Sanat Etkinlikleri Mine Kırıkkanat ve Mustafa Hoş'un katılımıyla '100 Yıllık Cumhuriyet' başlıklı söyleşiyle devam etti. Sermet Erkin'in çocuklarla buluştuğu illüzyon gösterisine ilgi yoğun oldu.

PAYLAŞ
Mine Kırıkkanat ve Mustafa Hoş Fethiye'de Söyleşide Buluştu
Fethiye Belediyesi’nin düzenlediği Likya Kültür Sanat Etkinlikleri Mine Kırıkkanat ve Mustafa Hoş’un katılımıyla ‘100 Yıllık Cumhuriyet’ başlıklı söyleşiyle devam etti. Sermet Erkin’in çocuklarla buluştuğu illüzyon gösterisine ilgi yoğun oldu.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Abdurrahman Yılmaz

Söyleşiler, imza etkinlikleri ve kitap satışları ile kitapseverleri buluşturan Likya Kültür Sanat Etkinlikleri, tüm hızıyla devam ediyor. Fethiye Beşkaza Meydanı’nda gerçekleşen etkinliklerde pek çok gazeteci, yazar, şair, siyaset bilimci konuklar yer alıyor. Gazeteci Mine Kırıkkanat ve Mustafa Hoş, Likya Kültür Sanat Etkinliklerinin konuğu oldu.
“Öğrencilerin yurt sorunu var”
Mine Kırıkkanat, Fethiye Belediyesi’ni bu organizasyondan dolayı kutladı. Kırıkkanat, “Ülkemizin en büyük sorunu son günlerde yurt sorunu. Üniversite öğrencileri kalacak yer bulamıyorlar. Bu üniversiteleri kurarken bütün tarikat ve cemaatlere izin verildi.  Halk gözünü açtı, o yüzden parklarda yatıyor o çocuklar şu an. Eğitimi bu hale getirenlerden, bizi cahil bırakmaya çalışanlardan da hesap soracağız” dedi.
“Cumhuriyetimizin değerini daha da iyi anlıyoruz”
İnsanlarla iletişim kurmak, halkla sohbet etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Mustafa Hoş, her zaman bu tür etkinliklere katılacağını ifade etti. Fethiye Belediyesi’ni bu organizasyondan dolayı tebrik eden Hoş, söyleşide iktidarı eleştirdi. Hoş, “Cumhuriyetin değerini, erdemini daha iyi anladığımızı düşünüyorum. Kaygılarımız var ama bütün bu kaygılara rağmen biraz Polyana gibiyim. Daha pozitif bakıyorum her şeye daha olumlu görüyorum, Türkiye’de Cumhuriyetin değeri daha iyi anlaşılıyor. Hep Fransız devrimine benzetilir ama Fransız devriminin yarattığı yapı ve o farklılıklar çok farklı. Fransız devrimi bir sonuçtur, kurtuluş savaşı bir mucizedir. Öyle bir mucize ki değeri 100 yılda ancak anlaşılır hale geldi” dedi. Konuşmaların ardından Mine Kırıkkanat ve Mustafa Hoş, kitap imza töreniyle sevenleriyle buluştu.  
Çocuklar illüzyon gösterisinde buluştu
Sermet Erkin’in çocuklar için gerçekleştireceği interaktif illüzyon gösterisi ise yoğun katılım ile geçti. Birbirinden farklı sihirbazlık gösterisiyle adeta çocukları büyüleyen Erkin, seyirciler tarafından sık sık alkışlandı. Çocukları teker teker sahneye alan Sermet Erkin, birbirinden farklı illüzyon gösterileri yaptı. Gösterinin ardından Sermet Erkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’de bu tür etkinlikler düzenleyen belediyelerin sayısı az. Fethiye Belediyesi’ni kutluyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN