MİLLETVEKİLİ GİRGİN, 'ÜLKEMİZİN ÖNCELİKLİ SORUNU EKONOMİ'

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Süleyman Girgin beraberinde CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ile birlikte Salı Pazarı'nı ziyaret etti. Pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet eden Girgin, 'Genel merkezimiz ve ilçe örgütlerimizle birlikte sürekli halkın içinde olmaya gayret ediyoruz. Ülkemizin öncelikli sorunları ekonomi, yoksulluk, kapanan kepenkler, tarlada kalan ürünler ve işsizlik…' dedi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Salı Pazarı esnafına hayırlı işler dileklerinde bulunan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ve Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, siftahı olmayan esnaflara şefte parası da verdiler. Halkın nabzını yoklayan Demir ve Girgin, pazarcı esnafı ile birlikte kahvaltı da yaptı. Ekonomi, pandemi süreci ve parti çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Milletvekili Girgin, halkın bu sıkıntılı süreçten kurtulmak için CHP ve Millet İttifakı’nı iktidara getireceğini dile getirdi. 

ESNAFLARIN VE HALKIN NABZINI TUTUYORUZ
CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir yaptığı açıklamada, “Milletvekilimiz Sayın Süleyman Girgin ile birlikte Salı Pazarı’nı ziyaret ediyoruz. Esnaflarımız ve vatandaşlarımızla konuşma fırsatı bulduk. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın nabzını tutmak istiyoruz. Şu anda görünürde seçim yok ama biz yarın sabah seçim varmış gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vekillerimiz ve il başkanımız ile aldığımız karar doğrultusunda her zaman sahada olacağız” ifadelerini kullandı. 

SÜREKLİ HALKIN İÇERİSİNDEYİZ 
CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin açıklamasında, “İlçe başkanımız ile böyle bir program düzenledik. Genel merkezimiz ve ilçe örgütlerimizle birlikte sürekli halkın içinde olmaya gayret ediyoruz. Ülkemizin öncelikli sorunları ekonomi, yoksulluk, kapanan kepenkler, tarlada kalan ürünler ve işsizlik… Pazarı gezerken de bunu gördük. Şu anda saat 10.30 civarı hala şefte yapmayan esnaflarımız var. Pazarın halini sorduğumuzda ise ‘Eh işte… Allah bereket versin’ cevabını alıyoruz. Türkiye’deki tablo neyse, Fethiye Salı Pazarı’nda da aynı… Esnaf dertli; soran çok alan yok. Çünkü halkın cebinde parası yok. Maalesef bu dönemde 3 maskeyi dağıtamayan iktidar, yatıp kalksın CHP’li belediyelere dua etsin. Eğer bu pandemi döneminde ülkede infial olmamışsa, CHP’li belediyelerin sosyal devlet anlayışı ile halka el uzatması sonucudur. Böyle dönemde devlet vatandaşına el açmamalı, el uzatmalıdır” diye konuştu. 

YAKINDA SIKI TEDBİRLER ALINACAK 
Ülke genelinde korona virüsü vakalarının arttığına dikkat çeken Milletvekili Girgin, “İkinci dalga çok yakında başlayacak. Vakalar iyice çoğaldı. Muğla ile birlikte ülke genelinde artışlar gözlenmektedir. Ekim ayından itibaren daha sıkı tedbirler alınmaya başlanacak. Pekala o zaman bu milletin hali nice olacak. Evde kal ama aç kal olmaması lazım. Sosyal devlet bu zamanlar için var. Bunun için üreticilere, esnaflara ve vatandaşlara doğrudan gelir desteği sağlanmalıdır. Cumhurbaşkanı ekonominin pik yaptığını ifade ediyor, ekonomi pik değil dip yapıyor. Ekonominin ne olduğunu öğrenmek istiyorsa Sayın Cumhurbaşkanı, gelsin bu pazarda halkın durumunu görsün” şeklinde konuştu. 

HER ZAMAN HALKIMIZIN YANINDAYIZ
Her zaman halkın yanında olduklarını vurgulayan Girgin, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak genel başkanımız, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, il ve ilçe örgütlerimiz ile halkımızın yanındayız. Onların dertleri ile dertleniyoruz. Önümüzdeki ilk seçimde artık insanlarımız hangi partiye oy verirse vermiş olsun, bu sıkıntılı süreçten kurtulmak için CHP ve Millet İttifakı’nı iktidara getirecek. İnanıyoruz ki bu sorunlar bitecek. Bunun için kaynak nasıl sağlanacak… 2020 yılında tarımsal destek için 22 milyar TL para ayrıldı. Şehir hastaneleri, geçmediğimiz köprü ve yollar için 5 şirkete ayrılan para 19 milyar TL… Bunun için iktidar bu şirketler yerine, çiftçinin yüzünü güldürmeli. Vatandaşın yüzünü güldürmek için kaynağımız var. İktidar olduğumuz zaman bunu adil bir şekilde halkımıza bölüştüreceğiz” açıklamalarında bulundu.   
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN