Milletvekili Ergun, Sağlık Yönetimi bölümü mezunları işsiz

İyi Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, uzun yıllardır atama ve istihdam sorunu yaşayan Sağlık Yönetimi Bölümü mezunlarının sorunları ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi sundu. 

PAYLAŞ

İyi Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun soru önergesinde, “Türkiye’deki üniversitelerde 57 yıllık bir geçmişi olan Sağlık Yönetimi bölümü mezunlarınaKamu Personeli Seçme Sınavı ile yapılan alımlarda uzun yıllardır kadro tahsis edilmemesi ve özel sektörde yaşanan sıkıntılar sonucu bu bölüm mezunları arasında işsizlik giderek artmıştır. Sağlık Yönetimi bölümü mezunlarının karşı karşıya olduğu işsizliğe karşı bazı adımlar atılması gerektiği açıktır” dedi. 

Milletvekili Ergun’un soru önergesi şöyle; 
“Bakanlığınız bünyesinde istihdam edilen Sağlık Yönetimi bölümü mezunu kaç personel vardır?

Sağlık Yönetimi bölümü mezunlarının istihdamı ile ilgili olarak Bakanlığınız bünyesinde herhangi bir çalışma bulunmakta mıdır?

Eğer böyle bir çalışma varsa 2021 yılında Sağlık Yönetimi bölümü mezunları içinatama yapılacak mıdır, yapılacaksa kaç kişi atanacaktır?”  (FATİH DERELİ)

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN