Milletvekili Ergun'dan bir önergede su borçlarına geldi

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun'un, Seydikemerli çiftçilerin ve üreticilerin sulama birliğinden kullandıkları su bedellerini ödeme konusunda yaşadıkları sıkıntılarla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye bir soru önergesi sundu. Seydikemerli çiftçi vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi gerektiğini belirten İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun'un, 'Borçlarını ödeyemediği için birçok çiftimiz takibata uğramaktadır. Dolayısıyla Seydikemerli çiftçilerimizin yaşadıkları bu sıkıntıların giderilmesi ve hafifletilmesi konusunda bazı adımlar atılması gereği açıktır' dedi.

PAYLAŞ
Milletvekili Ergun'dan bir önergede su borçlarına geldi
İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, Seydikemerli çiftçilerin ve üreticilerin sulama birliğinden kullandıkları su bedellerini ödeme konusunda yaşadıkları sıkıntılarla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bir soru önergesi sundu. Seydikemerli çiftçi vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi gerektiğini belirten İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, “Borçlarını ödeyemediği için birçok çiftimiz takibata uğramaktadır. Dolayısıyla Seydikemerli çiftçilerimizin yaşadıkları bu sıkıntıların giderilmesi ve hafifletilmesi konusunda bazı adımlar atılması gereği açıktır” dedi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

ÇİFTÇİ BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ
Bölgede meydana gelen ormanlık alanda çiftçinin büyük zarar gördüğüne değinen İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, “Muğla ilimizin Seydikemer ilçesinde, Ağustos ayının ilk günlerinden itibaren meydana gelen orman yangınları sebebiyle çiftçilerimizin ve tarımsal üreticilerimizin büyük bir kısmı mağdur olmuştur. Seydikemer’de bu süreçte 15 binden fazla zeytin ağacının yandığı ve zeytin üreticilerimizin büyük zarar gördüğü somut bir vakıadır. Hal böyle olunca, Seydikemerli çiftçilerimizin ve üreticilerimizin, sulama birliğinden kullandıkları su tutarlarını ödeme konusunda yangınlar öncesinde hali hazırda yaşadıkları ciddi zorluklar, yangınlardan sonra daha da artmıştır. Borçlarını ödeyemediği için birçok çiftimiz takibata uğramaktadır. Dolayısıyla Seydikemerli çiftçilerimizin yaşadıkları bu sıkıntıların giderilmesi ve hafifletilmesi konusunda bazı adımlar atılması gereği açıktır” şeklinde konuştu.

BU BİLGİLER KAPSAMINDA;
1-Bakanlığınızın, yangından zarar gören Seydikemerli çiftçilerimizin sulama birliğine olan borçlarının yapılandırılması konusunda bir çalışması var mıdır?
2-Bakanlığınızın, sulama birliğine olan borçlarını ödeyemeyen çiftçilerimizin borçlarının affedilmesi, bu vatandaşlarımıza kullandıkları suyun geçici bir süre için ücretsiz verilmesi veya su borçlarının faizsiz şekilde ertelenmesi hususlarında herhangi bir çalışması var mıdır?

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN