Milas çevre yolu bir an önce yapılmalıdır

Muğla Milletvekili Suat Özcan, 'Milas çevre yolu bir an önce yapılmalı ya da ıslah edilmelidir' dedi.

PAYLAŞ

Muğla Milletvekili Suat Özcan, “1980’li yıllarda yapıldığını tahmin ettiğimiz bu yol, daha önce küçük ve sakin bir şehir olan Milas’ın çevresindeyken, bugün şehrin içinde kalmıştır. Yoğun yapılaşma ve nüfus artışı ile bugün için kentte yaşayanların sağlığını tehdit eder hale gelmiştir. Bodrum ilçemiz ile Güllük Liman bağlantılı olan Milas çevre yolu yoğun araç trafiğinin yarattığı birçok tehlike ile karşı karşıya bulunmaktadır. Aslında  bu yol çevre yolu olmaktan çıkmış ve şehrin içinde kalan bir yol olmuştur” dedi.

Millietvekili Özcan, Yol üzerinde Kırcağız-Balçık-Menteş ve Sanayi olmak üzere dört kavşak bulunduğunu ve Kavşakların yoğun araç trafiğini kaldıramadığını ve özellikle Güllük limanına maden taşıyan tır ve kamyonların çok büyük tehlike oluşturduğunu söyledi.
Milletvekili Özcan; Daha önce bu yolun yapımı ile ilgili olarak konuyu gündeme getirdiğini, 2020 yılında Milas’ın İzmir yönünden girişinden Otogara kadar olan bölümün (300-500 m) yapıldığını ve bırakıldığını geri kalan bölümün  bir an önce yapılmasını ve ıslah edilmesini istediğini, TBMM’de verdiği soru önergesi ile Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına bir defa daha sorduğunu ifade etti. 
 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN