MİLAS BELEDİYESİ, ÇİÇEKLERİNİ KENDİ ÜRETİYOR

Milas Belediyesi, seralarında çeşitli türlerden binlerce kışlık ve yazlık çiçek üretmeye devam ediyor.

PAYLAŞ

Milas Belediyesi, tesis ettiği park ve yeşil alanların düzenlenmesinde kullanılan başta mevsimlik çiçek ve çalı grubu bitkiler olmak üzere birçok süs bitkisinin üretimini kurduğu serada yapıyor.Serada üretilen mevsimlik çiçek ve bitkilerle parklar, caddeler ve refüjler renkleniyor.
Seralarda yetiştirilen çiçekler arasında Hercai  Menekşe , Godetya ve Aslanağzı bulunuyor. Belediyenin kendi serasında üretilen çiçekler ekonomik olarak kazanç sağlıyor.
Yılda 500 bin adet çiçek be bitki
Sera alanın da yetiştirilen çiçekler hakkında açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban ; “ 2013 yılında kurduğumuz serada yazlık,kışlık çiçekler  ve çalı grubu bitkiler üretmekteyiz. Bugünlerde kış dönemine ait çiçeklerimizi toprakla buluşturuyoruz.Bunu dışında seramızda yaklaşık 10 bin civarı zakkum,5 bin civarı gül ve çit bitkileri de dahil olmak üzere 500 bin bitki üretiyoruz.Bu bitki ve çiçeklerimizi şehir merkezimizdeki parklarımız,caddelerimiz ve orta refüjlerde kullanıyoruz.Bunun dışında diğer resmi kurumlarımızın da bitki ve çiçek ihtiyaçlarını seramızdan karşılamaktayız dedi.” dedi.
“Daha yeşil ve daha güzel bir Milas”
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da konuyla ilgili açıklamasında, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün alanını genişleterek seralar kurduk. Burada kendi çiçeğimizi kendimiz üretiyoruz. Kış ayları için düşündüğümüz  Hercai Menekşe, Aslan ağzı , Godetya ve çalı grubu bitkilerimizin şu an  dikimine başladık. Amacımız hem maliyetleri daha aşağıya çekmek hem de daha geniş bir alanda vatandaşımıza güzel bir görsellik sunmak. Daha yeşil ve daha güzel bir Milas için çalışıyoruz” dedi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN