MHP'li Arıç 'Harekât Bölgede Barışı Ve Huzuru Sağlayacak'

Türkiye Barış Pınarı Harekatı'nı başlattı, destekler tek tek gelmeye devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi. Arıç, 'Türkiye'nin terör koridorunu temizlemek için başlattığı Barış Pınarı Harekâtına tam destek veriyoruz' dedi.

PAYLAŞ

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seydikemer İlçe Başkanı Mehmet Arıç, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde başlattığı ‘Barış Pınarı Harekâtı’ ile ilgili yaptığı açıklamada harekâtın bölgede barışı ve huzuru sağlayacağının altını çizdi. 
Arıç açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türk Milleti olarak tarihimizden aldığımız kutsal mirasımız olan bölgede huzuru sağlama özelliğimiz bir kez daha kendisini göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti olarak bölgemizde barışın ve huzurun teminatı olarak görülmekte ve barışın garantisi konumundayız. Türkiye Cumhuriyeti dün, bugün ve yarın hiçbir tehdit ve şantaja boyun eğmeyecek bir devlet yapısına, mazlumların yanında olayı kendisine borç bilen bir millet yapısına sahiptir. Türk Milleti zalime Yavuz, mazluma Yunus olmanın yegâne göstergesi, teminatıdır. Türkiye Cumhuriyeti şanlı tarihimizde de olduğu gibi, geçmişte sağlanan huzur ve barış ortamının yeniden tahsisi için Suriye’nin kuzeyine beklenen ilk hamleyi yapmıştır. Güney sınırımız boyunca açılması hedeflenen nifak koridoru 12’den vurulmaya başlanmıştır. Hedefleri başlarına yıkılmakta, başarılı bir operasyonun yürütüldüğü ise nifak tohumları sevicilerin tavırları ve endişelerinden anlaşılmaktadır. Kurulmak istenen nifak koridorunun imha edilmesi maksadıyla kararlı siyaset ve kahramanca ruh devreye girmiştir. ALLAH Silahlı Kuvvetlerimizi korusun, yar ve yardımcısı olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene.” 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN