Metin Kor'un Cesedini Fethiye AKUT Buldu (video)

Antalya'nın Kaş ilçesindeki Gömbe yaylasında kamp kuran ve 7 gün boyunca haber alınamayan müzisyen Metin Kor'un (43) cansız bedeni kamp kurduğu noktanın yaklaşık 500 metre yukarısındaki kayalık alanda yarı çıplak vaziyette bulundu

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Antalya'nın Kaş ilçesindeki Gömbe yaylasında kamp kuran ve 7 gün boyunca haber alınamayan müzisyen Metin Kor'un (43) cansız bedeni kamp kurduğu noktanın yaklaşık 500 metre yukarısındaki kayalık alanda yarı çıplak vaziyette bulundu. Arama kurtarma çalışmalarına Fethiye-Kaş AKUT, İHH İnsani Yardım Vakfı, jandarma ve arama kurtarma köpeği de katıldı. Sarp kayalıklarda ve mağaralarda saatler süren arama sırasında arama kurtarma köpeğinin aldığı koku ile AKUT Fethiye ekibi cesede ulaştı.

İstanbul'da oturan müzisyen Metin Kor, 20 Haziran'da tatil için Kaş'a geldi. 21 Haziran'da 06 KA 1279 plakalı aracıyla çadır kurmak ve kamp yapmak için Gömbe Yaylası'na geçen Metin Kor, yaylaya tırmanarak aynı gün Kaş ve Muğla'nın Seydikemer ilçeleri sınırındaki İkiz Göller Bölgesi'ndeki çoban evlerinin yanına çadır kurdu. 22 Haziran günü çobanlarla konuşan ve aynı gün eşi Evin Doğan Kor ile mesajlaşan Metin Kor'dan 23 Haziran Cumartesi gününden sonra haber alınamadı. Eşinin haber vermesi üzerine Metin Kor'un bulunması için çalışma başlatılmıştı.
HAVADAN DA ARANMIŞTI
AFAD ekibi, AKUT Kaş, Kalkan Birimi, Antalya ve Muğla'dan gelen Jandarma Arama Kurtarma timleri ile Akseki Jandarma Komando Birliği'nden bir grupla cumartesi günü başlatılan arama çalışmalarından sonuç elde edilememişti. Havadan da yapılan arama çalışmalarında drone da kullanılmıştı. Özel bir ekip tarafından drone ile havadan arama çalışması yapılmış, müzisyenin izine rastlanılamamıştı.

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

AKUT Fethiye ve Kaş ekibi ile İHH Arama Kurtarma ve jandarma tarafından Metin Kor'u arama çalışmalarına dün yeniden başlandı. Ekipler, saat 13:15 sıralarında çadırının 500 metre uzaklıktaki yamaç ve taşlık bölgede cansız bedenine ulaştı. AKUT Fethiye ekibi tarafından bulunan ceset üzerine hemen kolluk kuvvetlerine haber verildi. Saat 17:00 sıralarında Kaş Cumhuriyet Savcısı olay yerine geldi. Jandarma olay yeri inceleme ve araştırma ekibinin çalışmasının ardından Metin Kor'un cesedi, tabuta konulup AKUT ve diğer ilgililer tarafından cenaze aracına kadar taşındı. Vücudunda yara izleri bulunan Metin Kor'un kayalıklardan düşüp öldüğü tahmin ediliyor. Metin Kor'un cenazesi yapılan incelemenin ardından morga kaldırıldı.

KAYMAKAM BAYAR; ŞÜPHELİ GÖRÜNMÜYOR

Kayıp müzisyen Metin Kor'un cesedinin bulunmasıyla ilgili açıklama yapan Kaş Kaymakamı Bilgehan Bayar, "Bugün AKUT Kaş- Kalkan Birimi ile Fethiye'den gelen AKUT ekiplerinin ortak çalışmasıyla Metin Kor'un cesedi drone taraması sırasında tespit edildi. Daha önce de bölge taranmıştı ancak üzerindeki giysilerle alanın bütünlük arz etmesi nedeniyle gözden kaçmış. Şüpheli bir ölüm görünmüyor ilk tespitlerde. Metin Kor'un üzerindeki kıyafetlerle kendisini son kez gören Yörük çocuklarının gördüğü kıyafetler aynı. Kardeşi teşhis için yola çıktı. Savcılık ve doktorun ceset üzerinde yapacağı incelemeden sonra cenaze ya aileye teslim edilecek ya da Adli Tıp'a gönderilecek'' dedi.

AKUT AÇIKLAMA YAPTI

AKUT Fethiye Ekibi Lider Yardımcısı Birol Coştu, 22 Haziran’dan beri haber alınamayan müzisyen Metin Kor’un cansız bedenini saat 13.15’te kamp kurduğu bölgenin yaklaşık 500 metre yukarısında bulduklarını açıkladı. Bugün yapılan arama kurtarma çalışmalarına AKUT Fethiye biriminden 7 kişinin katıldığını kaydeden Coştu, "AKUT Kaş Birimi ve İHH İnsani Yardım Vakfı ve jandarma ekipleri destek verdi. Toplam 18 kişilik ekip saat 11.00’de Metin Kor’un kamp yaptığı alanda gruplar halinde arama yaptı. Ekibimiz saat 13.15’de kayalıkların arasında Metin Kor’un cansız bedenini buldu. Jandarmaya durumu bildirdik. Saat 17.00’de Cumhuriyet Savcısı, jandarma ve sağlık ekiplerinin incelemesinden sonra Metin Kor’un cenazesi kayalık ve sarp yamaçtan sedye ile kamp alanına taşındı. Burada cenaze aracına bindirilerek morga sevki sağlandı" ifadelerini kullandı.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN