Menteşe'de 'Korona' Pazarı

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde Perşembe günleri kurulan halk pazarında ki yoğun kalabalık tedirgin etti.

PAYLAŞ

Tüm Dünya da olduğu gibi Türkiye’de de korona virüsten dolayı ölümler ve vaka sayıları gün geçtikçe artıyor. Sağlık Bakanlığı, 21 Nisan 2021'de tarihinde son 24 saatte 362 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 61 bin 967 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı. Menteşe İlçesi Perşembe pazarında ise vatandaşlar korona virüs gölgesinde alışveriş yaptı.
İçişleri Bakanlığı'nın dün akşam saatlerinde 81 İl Valiliğine “23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu gönderdiği genelge de 23 Nisan'ın resmi tatil olması dolayısıyla 22 Nisan Perşembe saat 19.00'da başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesi vatandaşlar Perşembe Pazarına akın etti ve adeta korona virüs gölgesinde alışveriş yaptı. 
Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan korona virüs haritasında çok yüksek riskli bölgede ve vaka sayısı her 100 bin kişi de 242,31 Muğla'da, Perşembe Pazarı'na gelen vatandaşların ve esnafların korona virüs tedbirlerine uymadığı görüldü. 
Öte yandan pazar yerleri için açıklanan genelge de "pazar satış yerlerinde her bir tezgâh arasında en az 3 metre mesafe kuralı olması, tezgâhların bir birine bitişik hizmet vermemesi, vatandaşların meyve ve sebzeleri seçmelerine izin verilmemesi, Pazarcı esnaflarının ve vatandaşların eldiven ve maske kullanmaları ve pazar yeri giriş çıkışlarının aynı yerden olmaması" kuralları da göz ardı edildi.
 

Esma Turan

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN