MEMUR-SEN MACRON'U PROTESTO ETTİ

Muğla'da, Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir-Sen) ve Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) üyeleri tarafından Fransa Cumhurbaşkanı Emmenuel Macron'un İslamı ve Hz. Muhammed'i hedef alan sözlerine ilişkin basın açıklaması yapıldı.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Esma Turan'ın haberine göre; Sendika binası önünde toplanan üyeler, “İnsanların inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır. Küstahlığı protesto ediyoruz” pankartı açtı. 
Sendika üyeleri, ellerinde “Demokrasi yalan, ırkçılık tavan”, “Mabetler kutsaldır, kutsala dokunma”, “Haydutları çok, medeniyet yok” ve “Batı(l) insandan ve İslam’dan korkuyor” yazılı dövizler taşıdı. 
81 ilde eş zamanlı düzenlenen basın açıklamasını okuyan Toç-Bir-Sen İl Başkanı ve Memur-Sen Muğla İl Temsilcisi Adem Köseoğlu, Macron’un aslında bir görüntü olduğunu, yabancı düşmanlığının, ırkçılığın ve İslamofobinin Avrupa’nın aklını esir aldığını ifade etti.
“İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır” diyen Köseoğlu, şunları kaydetti:
“Macron İnsandan, adaletten, İslam’dan korkuyor. Son birkaç yüz yılda insanlık öğrendi ki özgürlük batıda slogandır. Batı adil dünyadan ve özgür insandan korkmaktadır. İslam da tam bunu vaat etmektedir. Bizim gözümüzde Macron ve benzerleri emperyalistlerin ve finans baronlarının oyuncağıdır. Biz buradan bir konunun altını kalın çizgiyle çizmek istiyoruz. Bütün dünya duysun ki;  bizim için Hz. İsa da Hz. Musa da hülasa,  Hz. Adem’den Hatem-ül Enbiya Hz. Muhammed’e bütün peygamberler kutsaldır, haktır, sataşmadan dahi muaftır. Çünkü onlar, insana onuru ikram, insanlığa felahı imkân haline getirmek için yaşadılar, yaşattılar ve doğruyu yaydılar. Dolayısıyla biz, neye inandığına bakmaksızın, yüce Allah’ın yarattığı bütün insanları “yaradılanı sev yaradandan ötürü” düsturuyla sever, hak ışığı sönmesin, refah sömürülmesin diyerek de Macron gibilerin karşısında mücadele etmeyi hem düstur hem onur sayarız. Sefer insana mahsus, zafer imana dairdir. “

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN