Mekanlar 1 Haziran'a Hazırlanıyor

Fethiye'de Covid 19 tedbirleri kapsamında uzun bir süredir kapalı olan mekanlar 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren açılacak. Açılış hazırlıklarını sürdüren mekanlar saat 22:00'a kadar açık kalabilecek. 

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Gülyüz Yurdagül Sırt'ın haberine göre; 
1 Haziran tarihi itibarıyla restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışında kalacak. Sadece kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerinin bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi olmayacak. Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran'da hizmet vermeye devam edecek. 
Fethiye’de de restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri ve dernek lokalleri Covid-19 normalleşme süreci için hazırlıklara başladı. Mekanların dezenfektasyon işlemlerinin yanı sıra tüm temizlik işleri süratle devam ediyor. Bazı mekanlar, çevre düzenlemesi için harıl harıl çalışırken bir taraftan masa ve sandalyeler de boyanarak 1 Haziran Pazartesi gününe yetiştirilmeye çalışılıyor. Açılış hazırlıklarını sürdüren işletme görevlileri, “2,5 aydır işimizi özledik. Tabi önce sağlık geliyor. Covid-19 tedbirlerini göz önüne alarak işletmemizi müşterilerimiz için hazırlıyoruz” ifadelerini kullandılar.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN