Mehmet Akif Ersoy konulu konferans verildi

Fethiye Müftülüğü, Mehmet Akif Ersoy'u anma münasebetiyle bir konferans programı düzenledi. Programda konuşmacı olarak Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu yer aldı.

PAYLAŞ

Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kuran Kursu’nda gerçekleşen etkinliğe Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şaban Sarıkaya, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda katılımcı izledi. 
Yavuz Bahadıroğlu; İstiklal Marşı, Mehmet Akif Ersoy’un yaşamı ve tarihin iyi değerlendirildiğinde günümüze olan yansımalarını anlattı. Mimikleri, fıkraları, jestleri ve hitabet yeteneğiyle salonu dolduran protokol üyeleri ve katılımcıları güldürürken düşündüren Bahadıroğlu, “Mehmet Akif Ersoy, yüreğini bu milletin yüreğiyle bütünlemiş bir adamdır” diye konuştu. Çanakkale Şehitlerine şiirini gözyaşları içinde okuyan Süleyman Nazif, Akif hakkında“Allah’ın şehitleri olduğu gibi şairleri de vardır” sözünü hatırlatarak Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle andığını belirtti.
Mehmet Akif Ersoy’un, Türk milletinin yüreğiyle bütünlemiş bir adam olduğunu belirten Bahadıroğlu, “Mehmet Akif devri saadet yürekli olduğu için anılıyor. Akif’in İstiklal Marşı’nı yazmasındaki en büyük sebep de bu yüreğe sahip olmasıdır. Akif 27 Aralık 1936 yılında hayata gözlerini yumdu. Onun ölümünün yıl dönümünde bayraklar yarıya inmedi, hiçbir şey olmamış gibi davranıyoruz ama Allah unutmadığını millete unutturmaz. Akif, İstiklal Marşı ile defnedilen ilk Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır” dedi.
Program sonunda Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu’na çiçek takdim etti. Bahadıroğlu ayrıca kitaplarını da imzaladı. 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN