Matematiği kendine özgü yöntemlerle anlattı

Dünyanın sayılı 5 matematikçisinden biri olan Eğitimci-Yazar Cengiz Topdemir, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi'nde sayı sistemleri üzerine bulduğu ve kendi soyadını verdiği 'Topdemir' sayı sistemleri ile ilgili bir konferans verdi.

PAYLAŞ

Matematik dersinin temelden yanlış bir öğretim sistemi ile öğrencilerin korkulu rüyası haline geldiğini belirten Cengiz Topdemir; bu korkunun sorular sorarak, merak ederek aşılacağını kaydetti. Akli dengesi yerinde olan herkesin çarpım tablosunu on saniye gibi kısa bir sürede öğrenebileceğini söyleyen Topdemir, ezberden uzak kendine özgü çözüm teknikleri konferans süresince büyük bir ilgiyle dinlendi.

Harvard Üniversitesi mezunu Cengiz Topdemir konferansında, “Amacımız burada insanlara matematik anlatmak değil. Burada hedefimiz matematiksel düşüncenin ne olduğunu, nasıl öğrenebildiğini ve matematik öğretirken yapılan yanlışların ne olduğunu ifade etmek. Konferans boyunca öğrenmeyi nasıl öğreniriz konusuna dikkat çekeceğiz” şeklinde ifadeler kullandı. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN