MASAL GİBİ DÜĞÜN

Fethiye'nin duayen siyasetçilerinden ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz'ün kardeşi Osman Otgöz'ün kızı, Plastik Cerrahi Uzmanı Duygu Otgöz, hayatını yine Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serhat Şibar ile hayatını birleştirdi. Aksazlar Leb-i Derya'da gerçekleşen masal gibi düğün, iktidar ve muhalefeti birleştirdi. Siyaset ve iş dünyasından birçok tanınmış simanın yer aldığı programda, Kovid-19 nedeniyle maske ve sosyal mesafe kurallarına uyuldu.

PAYLAŞ

Osman-Medine Otgöz çiftinin kızları Duygu Otgöz, Selmin-Aziz Şibar çiftinin oğulları Serhat Şibar ile unutulmaz bir düğün ile dünya evine girdiler. Plastik Cerrahi Uzmanı olan çifti, meslektaşları yalnız bırakmadı. AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Burak Erbay, geçmiş dönem Bakanlarından Erkan Mumcu, geçmiş dönem Muğla Milletvekillerinden Hasan Özyer, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş,  Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye eski Cumhuriyet Başsavcılarından Akif Celalettin Şimşek, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Fethiye Belediye eski Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye ve Seydikemer’deki oda başkanları ile belediye meclis üyeleri katıldı. 

Solist Gizem Erdinç ve Adem Kazan Orkestrası’nın sahne aldığı düğünde çift ve davetliler bol bol oynadı. Pistin hiç boş kalmadığı düğünde tüm tedbirler alındı. Serhat ve Duygu çiftinin nikahını Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca kıydı. Tören öncesinde konuşan Başkan Karaca, “Bugün demokrasinin en güzel örneğini yaşıyoruz. Fethiye’nin ve değişik bölgelerdeki siyasi partilerde aktif görev alan arkadaşlarımız, bu çiftimizin nikah töreninde bir araya geldiler. Salgın sürecinde özveriyle görev yapan, gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarına ve doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Nikah töreni ardından konuşan şahitlerden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Şu anda farklı duygular içerisindeyim. Yanımda iki meslektaşım var. Kendilerini çok önemli görevler bekliyor. 30 Ağustos’tan önceki günün akşamında evlenmeleri de büyük önem taşıyor” diye konuştu.  

Nikah şahitlerinden geçmiş dönem Bakanlarından Erkan Mumcu, “Biz damatla hemşeriyiz. İstihbaratını ben yaptım. Tüm nikah konuşmalarımda değindiğim bir konu var. Gelinler, eşlerinin annesini sevecek ve hürmet edecek. Mutluluğun anahtarı budur” şeklinde ifadeler kullandı. 

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Damadımıza şunu söylemek istiyorum, kızımız çok kıymetli. Kendisine çok iyi bakmasını istiyorum. İki ailemize de hayırlı olsun. Çiftimize mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu. 

Geçmiş dönem Muğla Milletvekillerinden Hasan Özyer konuşmasında, “Genç çiftimize mutluluklar diliyorum” derken, zon olarak konuşan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Çiftimize yaşam boyu mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN