Marmaris esnafı 'Yetti gari' dedi

Yaklaşık 32 yıldır Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı'nı (MESO) yürüten Şükrü Ayyıldız'ın, geçen Şubat'ta istifa ederek, dönemin MESO Yönetim Kurulu tarafından Oda Başkanı seçilen oğlu Mehmet Ayyıldız'a bazı esnaf ve vatandaşlardan tepki gelmişti. Seçime giden MESO'ya aday olduğunu açıklayan Nuri Erden 'Seçim, hanedanlığı ve değişmezliği yıkan çoğulculuktur. Yetki ve takdir sandıktadır, üyelerdedir. Başkanlıkta kıdem yoktur. Başkanlar eğer etkin, faydalı, liyakatlı hizmet sergilemişse endişeye mahal yoktur. Esnaf kadirşinastır. Ancak şikayetler büyüyor, sıkıntılar çözülemiyor, liyakat göz ardı edilip hizmet ikinci plana itiliyorsa değişim zamanı gelmiştir.' dedi.

PAYLAŞ
Marmaris esnafı 'Yetti gari' dedi
Yaklaşık 32 yıldır Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’nı (MESO) yürüten Şükrü Ayyıldız’ın, geçen Şubat’ta istifa ederek, dönemin MESO Yönetim Kurulu tarafından Oda Başkanı seçilen oğlu Mehmet Ayyıldız’a bazı esnaf ve vatandaşlardan tepki gelmişti. Seçime giden MESO’ya aday olduğunu açıklayan Nuri Erden; “Seçim, hanedanlığı ve değişmezliği yıkan çoğulculuktur. Yetki ve takdir sandıktadır, üyelerdedir. Başkanlıkta kıdem yoktur. Başkanlar eğer etkin, faydalı, liyakatlı hizmet sergilemişse endişeye mahal yoktur. Esnaf kadirşinastır. Ancak şikayetler büyüyor, sıkıntılar çözülemiyor, liyakat göz ardı edilip hizmet ikinci plana itiliyorsa değişim zamanı gelmiştir.” dedi.
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Ocak ayında yapılması beklenilen Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Seçimleri öncesinde;  odanın eski yönetim kurulu üyelerinden halıcı Nuri Erden (43) Oda Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Bugün Yat Limanı’nda bir restoranda, oda üyesi esnaflarla bir araya gelen Nuri Erden, Ocak 2022’de yapılması beklenilen MESO seçimlerinde başkan adayı olduğuna dikkat çekerek; “Önümüzde bir kongre süreci var. Kongreler bütün demokratik yapıların olduğu gibi esnaf ve sanatkârımızın da bayramıdır. Seçim, hanedanlığı ve değişmezliği yıkan çoğulculuktur. Yetki ve takdir sandıktadır, üyelerdedir. Başkanlıkta kıdem yoktur. Başkanlar eğer etkin, faydalı, liyakatlı hizmet sergilemişse endişeye mahal yoktur. Esnaf kadirşinastır. Ancak şikayetler büyüyor, sıkıntılar çözülemiyor, liyakat göz ardı edilip hizmet ikinci plana itiliyorsa değişim zamanı gelmiştir. Yanlış yapanlar her ne olursa olsun gidecektir; doğru yapanlar esnaf ve sanatkarların içinden gelenler, yıllar içinde tırnaklarıyla kazıyarak emek verenler, merdivenleri teker teker çıkanlar hizmet kervanı içinde yer alacaktır. Ecdadımızın bin yıllık tecrübesinden süzülüp gelen Ahilik Duası, bizim en önemli klavuzumuz olacak. Yaşadığımız olağanüstü şartlarda hepimiz biliyoruz ki, yeni bir vizyona ihtiyacımız var. Marmaris esnaf ve sanatkarlarının sıkıntılarını da bunların artık gelir geçer çözüm yolları ile aşılamayacağını da hepimiz çok iyi biliyoruz. Yani yeni bir şey söylemenin, esnafımızın varlığını hissettirmemizin artık zamanı geldi.  İlhamı sizlerden alıyorum. Sorunlarımızı birlikte çözeceğiz. Yeter ki gönül bağımız güçlü olsun. Şeffaflık, doğruluk ve dürüstlük düsturumuz olacak.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN