Marmaris Cumhurbaşkanlığı Konuk Evi Fotoğrafları İlk Kez Paylaşıldı

Yazlık Saray'ın ilk görüntüleri ortaya çıktı. Marmaris'te inşa edilen 'Yazlık Saray' olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Devlet Konuk Evi 2019 yılında tamamlandı. 640 milyon lira harcanarak inşa edilen projenin mimarı Şefik Birkiye, projesinin görsellerini kendi internet sitesinden paylaştı.

PAYLAŞ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan Okluk koyu yazlık saray olarak anılan Cumhurbaşkanlığı Devlet Konuk Evi resimleri ilk kez kamuoyu ile paylaşıldı. Marmaris Devlet Konuk Evi mimarı Şefik Birkiye maliyeti nedeniyle tartışmalara neden olan Okluk Koyu Yazlık Evi resimlerini kendi internet sitesi üzerinden paylaştı.
Muğla'nın Marmaris ilçesi Okluk Koyu'ndaki 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın yaz tatillerini geçirdiği konut yıkılarak yerine inşa edilen Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi 92 dönümlük arazi üzerine kuruldu. Farklı büyüklükte 5 yapının yer aldığı Konuk Evi'nin hemen yakınında ise üç bloktan personel lojmanları inşa edildi. Plaj içerisinde güneşlenme ve dinlenme amaçlı bungalovlar yer alıyor. Bungalovların ucunda ise denize girmek için iskeleler bulunuyor.
 

Ferdi Yavuz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN