Marmaris Belediyesi halka hesap veriyor

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, belediyenin bir yıllık gelir-gider tablosunu hizmet binasına astırdı.

PAYLAŞ

Marmaris’te 2019 yılında belediye başkanı seçilen Mehmet Oktay, belediyeyi şeffaflık anlayışıyla yöneteceklerini belirterek 2020 yılına ait belediyenin gelir ve giderlerini belediye binasına afiş şeklinde asarak halkla paylaştı. Belediye binasına asılan afişte, belediyenin gelirleri, giderleri, borç durumu kalem kalem aktarıldı. 

Afişe göre Marmaris Belediyesi'nin 2020 yılı geliri 124.288.879,75 TL olurken, gideri ise 124.288.879,75 TL olarak gerçekleşti. Belediyenin 12.186.687,77 TL’lik devreden borcu bulunurken, banka bakiyesi düştükten sonra kalan borcun ise 5.678.330,4 TL olduğu belirtildi. 
Başkan Oktay yaptığı açıklamada daha çağdaş ve sorunlarından arınmış Marmaris hayaliyle teslim aldıkları görevi, şeffaf ve sosyal belediyecilik sözünü tutarak sürdürdüklerini dile getirdi. Oktay, “Belediye Başkanlığı görevine geldiğimiz günden bugüne şeffaf ve halkçı belediyecilik anlayışı ile hareket ediyoruz. Göreve başladığımız günden bugüne canlı yayınla gerçekleştirdiğimiz meclis toplantılarımızda da zaman zaman bu bilgileri verdik. Son olarak gelir gider tablomuzu belediyemizin ön cephesine asarak halkımızın takdirine sunduk. Şeffaf belediyecilik sözümüzün arkasında durmaya, söz verdiğimiz gibi attığımız her adımın hesabını halkımıza vermeye devam edeceğiz” dedi.
Ayrıca, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, kendi sosyal medya hesabından da bu duyuruyu yaparak, şu sözlere yer verdi; “Söz verdiğimiz gibi...Belediyemize ait 2020 yılı gelir gider tablosunu hizmet binamızın duvarına asarak halkımızın bilgisine sunduk. Şeffaf belediyecilik sözümüzün arkasında durmaya, attığımız her adımın hesabını halkımıza vermeye devam edeceğiz”

 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN