Mahalle halkının park sevinci

Fethiye'nin Karagözler Mahallesinde bir otel inşaatı tarafından hazineden satın alınmak istenen çocuk parkı alanına Bakanlık'tan izin çıkmadı. Çocuk parkına sahip çıkan mahalle sakinleri geçtiğimiz yıl parkın satılmaması için girişimler de bulunmuş ve imza kampanyası başlatmışlardı. 

PAYLAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından çocuk parkının satılmasına ilişkin ret kararı, mahalle halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Karagözler Mahallesi sakinleri, parkın olduğu yerde kutlama etkinliği gerçekleştirdi. Mahalle sakinleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, Muğla Valisi Orhan Tavlı’ya, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’a ve AK Parti Muğla Milletvekilleri ile AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ve AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e teşekkürlerini sundular. 

Mahalle sakinlerinden Dilek Aikman yaptığı açıklamada, “Mücadelemize yine bu çocuk parkında başlamıştık. Biz buranın devredildiğini duyduğumuzda çok üzülmüştük. Arkadaşlarımızla beraber üzüntümüzü basın aracılığıyla dile getirdik. Bu sayede sesimizi duyurabildik. Bütün Fethiye bize destek verdi. Bizde isyanımızı gerekli mercilere bildirdik. Sesimizi duymamaya çalıştılar. Muğla Valiliğine kadar gidip, görüşmeler yaptık. Muğla valisi bizi dinledi ve yardım sözü aldık. Mahallemizin tek çocuk parkının geri verilmesi için elimizden gelenin fazlasını yaptık. Bugün haklı mücadelemizin müjdesini vermek için burada toplandık. Çevre ve şehircilik bakanlığından gelen güzel haber ile parkımızın satışa uygun olmadığını öğrendik” ifadelerini kullandı. 

Mahalle sakini Işık Taban, “Şimdi ise Fethiye Belediyesi tarafından parkın satışının gerekmediği kararı çıkması gerekiyor. İmar yasasına göre hazinenin mülkünde olan yeşil alanlar belediyenin talebi üzerine bedelsiz olarak belediye tescil edilir. Belediyede amacına uygun olarak kullanır. Yapılması gereken Fethiye Belediyesi’nin ve Milli Emlak’ın, hazinenin yazısına uygun olarak taşınmazı yeşil alan veya park olarak değiştirmesi gerekir. Bizler bunun takipçisi olacağız” dedi. (FATİH DERELİ)
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN