Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ilk yarıyı lider tamamladı 83-80

Türkiye Basketbol Ligi'nde lider Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, ilk yarının son maçında evinde Semt77 Yalovaspor karşısında çok zorlansa da son saniyelerde gelen 7-0'lık seriyle karşılaşmadan 83-80 galip ayrıldı.Karşılaşmada konuk ekip 29'da 15 (yüzde 51) ile üçlük atmasına rağmen temsilcimiz hücum ribauntlarından elde ettiği 16 sayı ve 14 fast-break sayısı ile galibiyete uzandı.

PAYLAŞ

Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Erhan Gürsel yönetirken, yardımcılıklarını Mustafa Akıllıoğlu ve Muhammed Murat Zafer yaptı. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor maça Erick Neal, Utku Yücedağ, Ozan Dilik, Sercan Ergin ve De Angelo Riley ilk beşi ile başlarken; Semt 77 Yalovaspor ise Kerem Gülmez, Onur Sonsırma, Melih Kapucu, Eren Beyaz ve Keshun Sherril ilk beşi ile parkedeki yerini aldı. Yoğun bir taraftar desteğinin olduğu karşılaşmayı Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; yöneticilerle birlikte protokol tribününden izledi.
Yalova temsilcisi maça Keshun Sherill’in hücumdaki liderliğinde gelen art arda üçlüklerle başlayıp skoru 7 dakikada 14-23’e getirdi ancak devamında ribauntları toplayıp geçiş hücumlarını organize eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor kısa sürede dengeyi sağladı. İlk çeyrek Semt77 Yalovaspor’un 23-20 üstünlüğüyle sona erdi.
İkinci çeyrekte iki takım da dış atışları verimli kullandı, Deniz Genç’in sayı ve asistleri Yalova’yı sürüklerken konuk ekip soyunma odasına 38-41 önde girmeyi başardı. Savunmaların öne çıkmadığı üçüncü periyotta Semt77 Yalova, top trafiğini iyi ayarlayıp ana rotasyonundaki İlker Tunalı-Onur Sonsırma ikilisinden gelen üçlüklerle hücumdaki ritmini arttırken Lokman Hekim Fethiye Belediyespor farklı oyuncularından skor katkısı aldı. Yalova son 10 dakikaya 5 sayılık avantajla girdi (61-66).
Lokman Hekim Fethiye Belediyespor son çeyreğe Erick Neal’ın liderliğinde iyi başlayıp hücum ribauntlarında daha başarılı olsa da yayın gerisindeki başarılı performansını sürdüren Yalovaspor son 1,5 dakikaya 72-78 önde girdi. Ancak maçın hikayesini kalan 90 saniye belirledi. Günün en etkili isimlerinden Sezgin Eriş ve DeAngelo Riley'nin iki doğru şutu üçlük olarak değerlendirince Lokman Hekim Fethiye Belediyespor son 30 saniye kala 79-78 üstünlüğü yakaladı. De Angelo Riley’nin yaptığı sportmenlik dışı faul Yalova’ya yeniden avantaj getirirken konuk ekip kritik anlarda yapılan top kaybıyla potasında fast-break sayılarını gördü. Karşılaşma 83-80 Lokman Hekim Fethiye Belediyespor üstünlüğüyle sona erdi.

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’da De Angelo Riley 21 sayı atarken; bençten gelen Sezgin Eriş 15, Mert Gizir de 14 sayı ile maçı tamamladı. Erick Neal ise 11 sayılık katkı sağladı. Semt 77 Yalovaspor’da Keshun Sherril 29, İlker Tunalı ve Onur Sonsırma 15 sayı attılar. Maç sonunda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yöneticiler ve taraftarlar galibiyeti Erik Dalı türküsü eşliğinde oynayarak kutladılar. 
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN