LİVERPOOL BELEDİYE BAŞKANI YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE UÇTU

Muğla'nın Fethiye ilçesine tatile gelen İngiltere'nin Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, dünyanın en güzel yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz Babadağ'dan Tandem (ikili) atlayış yaptı. Aynı anda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da Liverpool formasıyla Tandem (ikili) uçuş yaparken her iki başkan da Ölüdeniz Belceğiz Plajı'na sorunsuz bir iniş yaptılar. Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery inişte yaptığı açıklamada 'Daha önce hiç uçmamıştım. Bu ilk deneyimim. Çok fantastikti. İngiltere'ye dönünce herkese tavsiye edeceğim' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Pandemiye rağmen tatil için Fethiye’yi seçen İngiltere’nin Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, Babadağ’dan atlayarak yamaç paraşütü keyfi yaptı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile birlikte Babadağ’ın 1700 metrelik pistine çıkan Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, Babadağ’ın ve Ölüdeniz Plajı’nın eşsiz güzelliğine kuşbakışı yaptılar. Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery’yi Ölüdeniz yamaç paraşütü pilotları kooperatif başkanı Hüseyin Akçay uçururken Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı da Gravity şirketinden Sezgin Eryılmaz uçurdu. Her iki başkan Babadağ’ın 1700 metrelik pistinden rahat bir kalkış yaparken Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery ise Ölüdeniz’in muhteşem güzelliğine hayran kaldı. Yaklaşık 25 dakika boyunca gökyüzünden Ölüdeniz’i izleyen başkanlar, pilotlarla havada bol bol sohbet ettiler. Belceğiz Plajı’na sorunsuz bir iniş yapan Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery ile Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, iner inmez gazetecilere açıklamada bulundular. Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, “Daha önce hiç uçmamıştım. Bu ilk deneyimim. Çok fantastikti. İngiltere’ye dönünce herkese tavsiye edeceğim” dedi.
TÜRKİYE’YE YİNE GELECEĞİM
Rothery, “Gökyüzünden Ölüdeniz harika görünüyordu. Pek çok yeri gezdim, böylesine güzel doğa harikası bir yeri görmedim. Liverpool’dan daha da güzelliklere sahip burası. Liverpool’da da yamaç paraşütü yapılıyor ancak buradaki kadar muhteşem bir manzara izlenmiyor. Türkiye’ye yine geleceğim ve tekrar gelince de yamaç paraşütü ile uçmayı düşünüyorum. Pilotumuz çok tecrübeliydi. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. 
KARDEŞ ŞEHİR OLACAĞIZ
Rothery’nin hediye ettiği Liverpool formasını giyerek uçan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da geçtiğimiz yıl hava oyunlarında uçtuğunu hatırlatarak “Bugün Liverpool Belediye Başkanımızla birlikte uçtuk. Muhteşem bir atmosfer vardı. Pilotlarımız çok tecrübeli. Bu coğrafyayı Liverpool Belediye Başkanı’na tanıtmak çok güzeldi. Dün yaptığımız toplantıda kardeş belediye adımını atmaya karar verdik. Farklı kültürlerin entegrasyonunu birlikte yapacağımız projelerle geliştireceğiz. Bizler de Liverpool’a gideceğiz. Fethiye ve Türkiye’yi tanıtacağız. Bu kardeşliği güçlendirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Liverpool’da başkanımız bizleri efsane futbolcularıyla buluşturacak” ifadelerini kullandı. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN