Lider kayıpsız devam ediyor 99-91

Türkiye Basketbol Ligi'nde mücadele eden lider Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, ikinci yarının ilk maçında son sırada bulunan Anadolu Basket ekibini ağırladı. Taraftarının desteği ile inanılmaz bir mücadele ortaya koyan temsilcimiz karşılaşmayı 99-91 kazandı. LH Fethiye Belediyespor'da 6 oyuncu çift haneli sayılara ulaşırken, maçın en skoreri Başkent ekibinden 31 sayı ile Desmond Washington oldu.

PAYLAŞ

Fethiye Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan maç öncesi Elazığ depreminde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu. Çekişmeli anlara sahne olan karşılaşmayı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Mete Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Mete, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Başkanı Selamettin Yılmaz, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu ve kulüp yöneticileri protokol tribününden birlikte izlediler. 

Karşılaşmayı başhakem Sertan Kırklar yönetirken, yardımcılıklarını Halil Erkoç ve Anıl Veziroğlu yaptı. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor maça Erick Neal, Utku Yücedağ, Ahmet Erdoğan, Doğukan Sönmez, Sercan Ergin ilk beşi ile başlarken; Anadolu Basket takımı ise Desmond Washington, Orçun Tunca, Berent Kavaklıoğlu, Barış Gökalp ve Terrel Carter ilk beşi parkedeki yerini aldı. Karşılıklı basketler ile başlayan karşılaşmanın ilk 5 dakikası 12-8 LH Fethiye Belediyespor üstünlüğü ile geçildi. Hem savunmada hem de hücumda etkili olan temsilcimiz ilk periyodu 27-18 önde kapattı. İkinci periyotta Ankara temsilcisi karşısında etkili olan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, 5 dakikalık bölümde 38-28 ile farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Çeyrek 48-39 üstünlüğümüz ile geçildi. 

Üçüncü çeyrekte 5 dakikalık bölüm 64-52 LH Fethiye Belediyespor’un üstünlüğü vardı. Maç sonuna kadar savunmada ve hücumdaki temposunu koruyan lider, bu periyodu da 77-65 önde kapattı. Final periyodunda ise bitime 5 dakika kala Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, 88-74 üstünlüğü yakaladı. Anadolu Basket oyuncularının maça ortak olma gayretleri sonuç vermeyince temsilcimiz sahadan 99-91 galip ayrıldı. 

Bu maçta Lokman Hekim Fethiye Belediyespor benci 49 sayı üretti. 12 oyuncudan sadece 35 saniye oyunda kalan Şevket Uzgur dışındaki bütün oyunculara skora katkı sağladı. Sercan Ergin 11 sayı ile oynarken; ErickNeal 10 sayı ve 17 asist, Utku Yücedağ, Ahmet Erdoğan ilebençten gelen Mert Gizir ve Sezgin Eriş 10 sayı kaydettiler. Anadolu Basket ekibinde ise Desmond Washington 31, Terrel Carter 16, Berent Kavaklıoğlu 13, Yalçın Azizmahmutoğulları ise 11 sayı ile oynadı. 
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN