LH Fethiye Belediyespor ilk maçında mağlup 92-55

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, geçen hafta dahil olduğu İNG Basketbol Süper Ligi'nde ilk maçına çıktı. Transfer edilen 2 yabancı oyuncunun lisansı yetişmeyince temsilcimizde tek yabancı oyuncu Erick Neal oldu. Dar bir kadro ile oynamasına rağmen maça iyi başlayan LH Fethiye Belediyespor, inanılmaz bir mücadele gösterdi.

PAYLAŞ

Basketbol Süper Ligi’nin güçlü ekiplerinden Pınar Karşıyaka ile deplasmanda karşılaşan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, sahadan 92-55 mağlup ayrıldı. Mustafa Kemal Atatürk Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Zafer Yılmaz yönetirken, yardımcılıklarını Altuğ Köselerli ve Polat Parlak yaptı. Temsilcimiz parkede Erick Neal, Doğukan Sönmez, Murat Can Esen, İbrahim Yıldırım ve Caner Ercan ilk beşi ile başladı. 

9 gün gün önce BSL’ye alınan Lokman Hekim Fethiye Belediyesipor’da transfer edilen iki oyuncunun lisansı yetişmediği için yabancı olarak sadece Erick Neal sahada yer aldı. LH Fethiye Belediyespor, istediği tempoda oynanan maçta Erick Neal ile farkın açılmasını önlemeye çalıştı ancak maç sonunda yorulunca fark 37 sayıya yükseldi.

Erick Neal ve Caner Ercan ikilisinden gelen sayılarla Lokman Hekim Fethiye Belediyespor 4. dakikası 11-7 önde geçti, Onuralp Bitim'in ikinci üçlüğü ile iki dakika sonra Pınar Karşıyaka skoru 15-13 lehine çevirdi. Karşıyaka, Metecan Birsen'in 10 sayı attığı ilk periyodu 24-20 galip bitirdi. 

İlk periyodun başlarında sakatlık geçiren Tony Taylor ikinci çeyrekte sahaya döndü. Pınar Karşıyaka düşük tempoda oynanan periyodun 5. dakikasında skoru 34-28'e getirdi. LH Fethiye Belediyespor hücumda zorlanırken, Karşıyaka ilk yarıyı 44-35 önde bitirdi. Üçüncü çeyreğin ortalarında fark 15 sayıya çıktı, son bölümde Karşıyaka hücumda tamamen düzenden vazgeçince periyod 11 farkla (58-47) son buldu.

Dördüncü periyodun başında Karşıyaka tempoyu artırıp 8 dakika kala 19 sayılık (66-47) fark yakaladı. Son bölüm tamamen antrenman temposuna dönüştü, son 4 dakikaya 23 farkla önde giren Karşıyaka karşılaşmayı 92-55 kazandı. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’da Erick Neal’in 22 sayı ile maçın en skoreri olurken, oyuna benchten dahil olan Tufan Önen 9 sayı ve İbrahim Yıldırım 8 sayı ile oynadılar. Pınar Karşıyaka’da ise Sek Henry 18 sayı, Metecan Birsen 15 sayı 11 ribaunt, Onuralp Bitim ise 14 sayı kaydettiler.  

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN