LH Fethiye Belediyespor evinde kaybetti 76-101

ING Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, kendi evinde Tofaş'ı ağırladı. Geçtiğimiz hafta Aliağa Petkimspor'u deplasmanda mağlup eden Fethiye temsilcisi, bu karşılaşmadan 76-101'lik mağlubiyetle ayrıldı.

PAYLAŞ

Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Yener Yılmaz yönetirken, yardımcılıklarını Alper Özgök ve Ayşe Nur Yazıcıoğlu yaptı. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor karşılaşmaya Ricardo Ledo, Robert Johnson, Malik Abu, Elgin Cook ve Dairon Atkins ilk beşi ile başladı. Bursa temsilcisi Tofaş ise Akoon Purcell, Tomislav Zubcic, Berk Uğurlu, Jeremmy Simmons ve Tarık Phillip ilk beşi ile parkedeki yerini aldı. 

Mücadele karşılıklı basketlerle başladı. Konuk takım Akoon Purcell ve Tomislav Zubcic ile dış sayılar bulurken, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ise Elgin Cook ve Robert Johnson ile sayılar budu. Malik Abu’nun basket faulü ile skor 12-10 Tofaş lehine oldu. LH Fethiye Belediyespor üst üste top kayıpları yaşayınca Tofaş hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla skoru 20-12’ye getirdi. Darion Atkins’in üçlüğüne misafir takım Muhsin Yaşar’ın pota altı sayıları ile cevap verince ilk periyot 22-15 Tofaş lehine geçildi.   

İkinci periyotta LH Fethiye Belediyespor ve Tofaş hızlı hücumlarla sayılar buldu. Bitime 5 dakika 50 saniye kala skor 28-23 Tofaş lehine oldu. Dönem dönem her iki takımda skor bulmakta zorlanırken, televizyon molasına Tofaş 30-25 önde gitti. Mola dönüşü Jeremmy Simmons’ın basket faulü skoru 33-25’e taşıdı. Savunmada etkinliğini arttıran LH Fethiye Belediyespor 5-0’lık seri ile farkı üçe indirdi ve skoru 33-30’a getirdi. Bitime 1 dakika 20 kala Zubcic ve Simmons’un pota altı sayıları skoru 37-30’a taşıdı. Purcell’in son saniye üçlüğü ile Tofaş soyunma odasına 42-32 önde gitti. 

Üçüncü periyoda hızlı başlayan Tofaş, dış atışlardan bulduğu sayılarla oyuna ağırlığını koydu. Bitime 6 dakika 52 saniye kala misafir takım skoru 55-39’a taşıdı. Akon Purcell ve Semaj Christon’ın üçlükleri ile farkı arttıran Tofaş 62-42 üstünlüğü yakaladı. Hücumda iyi bir ritim yakalayan konuk takım bitime 3 dakika 46 saniye farkı 22’ye çıkardı. (66-44) Bu dönemde Robert Johnson ile sayılar bulan Fethiye temsilcisi, oyunda kalmaya çalıştı. Bitime 2 dakika kala Robert Johnson’un üste üste sayıları ile LH Fethiye Belediyespor skoru 69-53’e getirdi. Üçüncü periyot da 75-55 Tofaş üstünlüğü ile tamamlandı. 

Dördüncü periyot karşılıklı basketlerle başladı. Bu çeyrekte iki takım zaman zaman top kayıpları yaşadı. Bitime 7 dakika 20 saniye kala skor 82-62’ye geldi. Zubcic’in basketi ile Tofaş 85-64’e taşıdı. Ricardo Ledo’nun sayılarına karşılık Tofaş da Muhsin Yaşar ile sayılar buldu. Bitime 4 dakika kala savunmadan kaptığı toplarla hızlı hücumlarda sayılan bulan Tofaş skoru 96-70’e getirdi.  Tofaş karşılaşmadan 101-76 galip ayrıldı. 

Tofaş’ta Purcell 22, Zubcic 20, Christon 15, Simmons 14, Berk Uğurlu 13 sayı ile galibiyette önemli pay sahibi oldu. LH Fethiye Belediyespor’da ise Elgin Cook 17, Malik Abu 14, Robert Johnson 13 ve Ricardo Ledo 11 sayı kaydetti.

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN