LGS sınavı sona erdi

İki oturumdan oluşan LGS sınavı sona erdi. Sınavda 2 bin 146 öğrenci ter döktü. Sınav sonrasında heyecanlarını paylaşan öğrenciler Matematik dersinin daha zor olduğunu vurgulayan öğrenciler en çok sürenin yetmediğinden yakındı. LGS sınavının ilk oturumu 09:30'da başlamıştı. İkinci oturum ise saat 11:30'da da başlayıp saat 12:40'da sona erdi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

Sınav çıkışında veliler heyecanla bekleyişini sürdürürken öğrencilerin bazılarının yüzü gülerken bazıları da üzgündü. Sınav bitişinde velilerin ve öğrencilerin bir araya gelmesiyle bir hayli kalabalık oluştu. 

Öğrenciler, “Biraz zordu, çalışmıştım o kadar. Fen biraz zorladı, matematik basitti aslında ama sürem yetmedi.  O kadar da kötü değildi aslında, orta ve kolay arasında. Zamanım çoğuna yetti. Matematikte zorlandım, hedefim İzmir Fen Lisesi. Sınav güzel geçti, sözeli çok iyi yaptım ama sayısalı yapamadım. Bu yıl ben çok çalışmamıştım. Bu yıl çok zordu çalışsam da yapamazdım. Hedefim Fen Lisesi falan değil neresi tutarsa. Sınıf gayet temizdi, sosyal mesafe kurallarına uygundu. Ben ortalama ile geçmeyi düşünüyorum LGS’den pek umutlu değilim” şeklinde konuştular. 
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN