LGS'DE, ÖĞRENCİLER KADAR VELİLER DE HEYECANLIYDI

Öğrenciler sınava alındıktan sonra okul önlerindeki polis görevlileri velileri uyarıp kapı önlerinde yığılma yapmamalarını istediler. Bazı veliler, yanlarında getirdikleri piknik sandalyelerine oturup çocuklarını bekledi. Zaman zaman sosyal mesafenin aşıldığı da gözlenen okul önlerinde velilerin heyecanı da gözlerden kaçmadı. Pek çok veli okul duvarına yaslanarak çocukları için dua ederken bazı veliler de en yakın pastanelerde sınavın ilk bölümünün bitmesini bekledi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Birinci oturum sonunda ve sınav bitiminde, tüm öğrenciler aynı anda dışarı bırakılmazken öğrenciler, binanın durumuna göre zaman aralıklarıyla sınıf sınıf olmak üzere sosyal mesafeyi koruyacak şekilde önlemler alınarak sınav salonu ve binadan ayrıldılar. Öğrenciler, okul koridorları ve okul bahçesinde maskelerini çıkaramadan ikinci oturumu beklerken bu sırada aileler bahçe duvarlarının ardından çocuklarıyla konuşarak heyecanlarını gidermeye çalıştılar. Kimi veliler, çocuklarının beslenmeleri için yanlarında getirdikleri yiyecek ve içecekleri kendilerine verirken çocuklardaki sınav heyecanı yüzlerinden okundu. İkinci oturum ise saat 11.30'da başlarken öğrencilere matematik ile fen bilimlerinden oluşan 40 soruluk sayısal alan için 80 dakika süre verildi. İkinci oturum saat 12:50’de tamamlandı.
LGS öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz yapılmasını temin etmek amacıyla 09.00 ile 15.00 saatleri arasında Fethiye’de de istisnalar hariç vatandaşların sokağa çıkmaları da kısıtlandı.
Daha önce, sınavdan bir saat sonra öğrencilere dağıtılan soru kitapçıkları, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında olası bir kargaşaya olanak verilmemesi için 22 Haziran Pazartesi günü velilere teslim edilecek.
Çocuklar, ilk bölümdeki soruların fazla zor olmadığını ifade ederlerken veliler de çocukları kadar heyecanlı olduklarını ve pandemi için alınan tedbirlerden memnun olduklarını söylediler.  

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN