Kuvvetli sağanak, kar yağışları ve fırtınaya dikkat!

Meteoroloji Müdürlüğü'ndan yapılan son değerlendirmelere göre yarın (23.03.2021 Salı günü) Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sisteme ek olarak, Balkanlar üzerinden gelen soğuk bir sistemin bölgemizi etkilemesinin beklendiği ifade edildi. 

PAYLAŞ

Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağının belirtildiği açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“23.03.2021 Salı günü bölgemizde yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, zamanla iç kesimlerde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar yağışı şeklinde görüleceği, rüzgarın da güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. 
Çarşamba ve Perşembe günleri ise yağışların, sahilde sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerin yükseklerinde ise kar şeklinde devam etmesi bekleniyor.  
Yağışlı sistemin 25.03.2021 Cuma gününden itibaren doğu kesimlere çekilerek bölgemizdeki etkisini kaybetmesi bekleniyor. 
Hava sıcaklıklarının; Salı günü iç kesimlerden başlayarak, hafta ortasından itibaren hissedilir derecede (6-10 °C) azalacağı tahmin ediliyor. 
Bölgemizde beklenen soğuk hava, yer yer kuvvetli sağanak ve kar yağışları, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıları dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.” 
 
 
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN