Kuş Cenneti temizlendi

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, TURMEPA, KAYDEM plastik ve vatandaşların katılımıyla, Fethiye Kuş Cenneti alanında temizlik kampanyası yapıldı.

PAYLAŞ

Yaz ayının gelmesi üzerine tatilci ve turistlerinde akımına uğrayan Fethiye Kuş Cenneti’nin etrafındaki bölgeler, son zamanlarda özellikle Fethiye’ye gelen misafirlerin çöplerini bırakması sonucu kötü görüntüler ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Belediye ekiplerince temizlik kampanyası yapıldı. 
“Çevremizi kirletmeyelim”
Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar yaptığı açıklamada, “Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Turmepa, Geri Dönüşüm Firmamız Kaydem ile hep birlikte Kuş Cenneti etrafında temizlik etkinliği düzenledik. Maalesef bilinçsiz insanların burada zaman geçirirken etraflarını kirli bırakmalarının sonucunda yarım adanın girişinden sonuna kadar komple bir temizlik yapmak durumunda kaldık. Bir sürü malzeme çıktı şişe, sandalye, köpüğünden, filesine her şeyi burada bırakmışlar. Buraları temizledik ve insanların buraya çöp bırakmamasını defalarca dile getirdik. Artık insanları cezalandırmak ve bu tarz yerleri kısıtlamak zorunda kalacağımızı söylemek istiyorum. Burada girişi kapatmak istemiyoruz insanlar gelip balık tutuyorlar ama maalesef yaşadıkları yerleri çok kirli ve kötü bırakıyorlar. Lütfen Fethiye’mizi temiz tutalım kirletmeyelim. Tüm duyarlı insanları bu tarz yerleri kirleten insanları uyarmaya davet ediyoruz. Bir yeri kirletmeyelim ama kirleteni, etrafa çöp atanı gördüğümüzde uyaralım. Doğamızı hep birlikte koruyacağız. Teşekkür ederiz” diye konuştu.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN