Kursiyerlerin çalışmaları sergilendi

Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan resim kurslarına katılan kursiyerler tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel hazırlanan Kadın Gözüyle Resim Sergisi, Fethiye Kaymakamlık binası bahçesinde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte eserler beğeni kazandı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Kadın Gözüyle Resim Sergisi açılışına Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel,Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Vekili Ender Suat Tok, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, Milli Eğitim Şube Müdürleri, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı. Sergide guaj boya, yağlı boya, karakalem, toz pastel ve sulu boya teknikleri ile çizilmiş 100 eser yer aldı. 
100 RESİM SERGİLENDİ
Açılış konuşmasını yapan Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Vekili Ender Suat Tok, “Merkezimizde resim kursu, 5 farklı kurs olarak açılmıştır. 155 kursiyerimiz bu kurslardan faydalanmıştır. Açılışını yapacağımız sergide guaj boya, yağlı boya, karakalem, toz pastel ve sulu boya çalışmaları yer almaktadır. Burada toplam 100 eser bulunmaktadır. Bizi yalnız bırakmadığınız için katılımcılarımıza; emeği geçen kursiyerlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi. 

KURSİYERLER ÇOK GÜZEL TEMALARA DEĞİNMİŞ
Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner konuşmasında, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününde çeşitli etkinliklerimiz oldu ama esas etkinliği bugüne sakladık. Bu etkinliği Hükümet Konağı bahçesinde yapmak istediklerini iletince çok mutlu olduk. Yapılan bu güzel eserler ne kadar çok insana ulaşırsa, güzelliği ortaya çıkıyor. Fethiye’de Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulumuz bütün alanlarda faaliyet gösteriyor. İhtiyaç olan her alanda kurs açabiliyoruz. Kursiyerlerimiz eserlerinde çok güzel temalara değinmişler. Emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, diğer ilgililer, resim öğretmeni ve kursiyerler tarafından çözüldü. Daha sonra tüm katılımcılar sergiyi gezdiler. Eserler büyük beğeni topladı. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN