Kurban kesim yerlerinde yoğunluk yaşandı

Fethiye'de Kurban Bayramı coşkusu sabah erken saatlerde camilerde başladı. Vatandaşlar bayram namazının ardından kurbanlıklarını kestirmek için başta mezbaha olmak üzere diğer kesim yerlerine hücum etti.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Kurban Bayramı coşkusu sabah erken saatlerde camilerde başladı. Fethiye’de Kurban Bayramı namazı sabah saat 06.40’ta kılındı. Vatandaşlar bayram namazı için camilere koştu. İlçedeki tüm camilerde bayram namazı sosyal mesafe kuralı dahilinde kılındı. Camilerde hutbelerde yapılan açıklamalarda birlik ve beraberlik mesajlarının yanı sıra kurban ibadeti konusunda bilgiler aktarıldı. 

Kurban Bayramı namazının ardından vatandaşlar kurbanlık kestirmek için Fethiye Kaymakamlığı’nın belirlediği kesim noktalarına hücum etti. Vatandaşlar, Çatalarık Mahallesi’ndeki Çarıklı Et Entegre Tesisi’nde küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarını kestirebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Din görevlileri ve veteriner hekimlerin görev yaptığı kesim sırasında sorun çıkmadı. Gün boyu devam eden kurban kesimleri ayrıca belirlenen yerlerde devam etti. Vatandaşlar kurban ibadetini gerçekleştirebilmek için yoğun bir bekleyiş yaşadı.


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN