KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ SERTİFİKALARINA KAVUŞTU

Fethiye İlçe Müftülüğü'nün 2010–2011 eğitim öğretim yılı Kuran Kursları mezuniyet töreni Kültür merkezi salonunda gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ SERTİFİKALARINA KAVUŞTU
Fethiye İlçe Müftülüğü’nün 2010–2011 eğitim öğretim yılı Kuran Kursları mezuniyet töreni Kültür merkezi salonunda gerçekleştirildi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Fethiye İlçe Müftülüğü’nün 2010–2011 eğitim öğretim yılı Kuran Kursları mezuniyet töreni Kültür merkezi salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen törende Kuran Kursunu başarı ile tamamlayan Öğrencilere sertifikaları alkışlar arasında sunuldu. Fethiye merkez, beldeler ve köylerde bulunan 25 kuran kursuna giderek kursu başarı ile tamamlayan yaklaşık 600 kuran kursu öğrencisi için Fethiye belediyesi Kültür merkezi salonunda Fethiye İlçe Müftülüğü tarafından sertifika töreni düzenlendi. Sertifika törenine Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Dr. Ülfet Görgülü, Fethiye İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Müftülük personeli Kuran Kursu Öğrencileri ve aileleri katıldılar. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan Törende daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fethiye İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgili gerçekleştirdi. Bilgili konuşmasında “kuran kurslarının önemini anlatıp kursa katılarak başarılı olan ve sertifika almaya hak kazanan tüm öğrenceleri tebrik ettiğini belirtti. Merkez Kuran Kursu Öğrencilerinden Sevim Tokcam’ın ilahi okuduğu etkinlikte Kız Kuran Kursu öğrencileri Kuran Kurslarının önemini anlatan skeçler gerçekleştirdi. Sertifika töreninde daha sonra İstanbul Piyale Paşa Camii İmam Hatiplerinden İshak Danış Kuran-ı Kerim okudu. Kuran kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin sertifikalarının verilmesinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Dr. Üfler Görgülü’nün verdiği Kuran Ahlakı konulu konferans ilgiyle izlendi. Görgülü, İslam felsefesine göre olması gereken Kur'an ahlakını anlattı.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN