Köyceğiz Belediyespor Bayan Güreş Takımından İlman'a ziyaret

Türkiye Güreş Federasyonu Faaliyet Programında yer alan ve Bursa'nın Mudanya ilçesinde gerçekleştirilen Küçük Yıldız Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası'ndan Köyceğiz Belediyespor Bayan Güreş Takımı kazandıkları madalyaları ile Takım antrenörü Elis Yıldız ve Köyceğiz Gençlik ve Spor İçe Müdürü Mehmet Kaleli ile birlikte Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman'ı makamında ziyaret ettiler.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Şampiyon Güreş Takımını çeşitli hediyeler takdim eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 
Türkiye Şampiyonası’nda Bursa’nın Mudanya ilçesinde Küçük Yıldız Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası müsabakalarında 287 güreşçi mindere çıktı. Şampiyonanın son gününde 29-33- 36-39-42-46-50-54- 58-62-66-73 kg Repesaj, 3/5 ve final müsabakaları gerçekleştirildi. 13-14-15 Yaş Küçük Yıldız Bayanlar Türkiye Şampiyonası Köyceğiz Belediyespor Bayan Güreş takımı olarak Selvi İlyasoğlu 1 Altın Madalya, Muhlise Yıldırım 1 Gümüş Madalya ve Lavinya Kazancıoğlu 1 Bronz Madalya ve 3 Beşinci Fatma Kazancıoğlu, Mümine Koç, Rahime Ercan ile takım halinde üçüncülüğü elde ettiler. 
Köyceğiz Belediyespor Bayan Güreş Takımı sporcularını başarılarından dolayı kutlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman “Ata sporumuz güreşte Muğla’mızı Türkiye Şampiyonası’nda temsil eden evlatlarımızı, ailelerini ve antrenörlerini başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bizlere haklı bir gurur yaşattılar. Genç nüfus anlamında ülkemizin büyük bir potansiyeli var. Ata sporumuz güreşin yaşaması ve sonraki nesillere aktarılmasında bizim için önemli bir görevdir. Milli sporumuzu desteklemeyi boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Güreş sporuna gönül vermiş her bir gencimizi bu yolda sonuna kadar destekliyoruz. Bakanlığımız ve Köyceğiz Belediyesinin işbirliği ile yapılan Köyceğiz Spor Salonunda güreş sporu için bir antrenman salonu ayırarak güreşçilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Güreşçilerimizin daha büyük başarılara ulaşacaklarına inanıyoruz. Şampiyon güreşçilerimizin önümüzdeki turnuvalarda daha büyük başarılara imza atmalarını temenni eder, ziyareti ve elde ettiği başarıları için takımımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Köyceğiz Belediye Spor Kulübü ve Köyceğiz Belediye başkanı Kamil Ceylan'a teşekkür ediyorum” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN