Köseoğlu ödülünü aldı

Türkiye Yazarlar Birliği'nin, '2019 Yılı'nın En İyi Şehir Kitabı Ödülü'ne 'Menteşe'deki Muğla' kitabı ile layık görülen kitabın yazarı M. Ali Köseoğlu, ödülünü aldı.

PAYLAŞ

Yayıncı, yazar, şair, akademisyen ve eleştirmenlerden oluşan ödül seçici kurulu tarafından kültür, sanat ve düşünce hayatındaki gelişmeler yakından takip edilerek, iki aylık titiz bir çalışmanın sonunda ödül alacak kişi, kurum ve eserler belirlendi. Bu kapsamda Türkiye Yazarlar Birliği (TYB)'nin Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, 2019 yılının "Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" ödüllerini kazanan isimleri, Ankara'daki Genel Merkez binasında geçtiğimiz aylarda açıkladı.  Muğla Basın İlan Kurumu eski Müdürü M. Ali Köseoğlu'nun 2019'un Şubat ayında Çizgi Kitabevi Yayınları arasından çıkan "Menteşe'deki Muğla" kitabı,  "2019 Yılı'nın En İyi Şehir Kitabı" seçildi. Köseoğlu ödülünü aldı ve sevincini sosyal medya hesabından dostlarıyla paylaştı.
Çizgi Kitabevi Yayınlarından çıkan Menteşe’deki Muğla kitabı, yirmi dokuz ayrı makaleden oluşuyor. Selçuklu Devletinin başşehri Konya ile Selçukluların uç beyliği olan Menteşeoğulları’nın hüküm sürdüğü Muğla arasındaki derin bağlardan yola çıkan kitapta şehir, “Konya’dan Muğla’ya Selçuklu’dan Menteşe’ye”, “Muğla’yı Yaşamak, Arasta’yı Yaşatmak”, “Arasta’nın Son Ustaları”, “Yağmur Muğla’ya Âşıktır”, “Tarhana Yemeği Olsa da Yesek”, “Kocahan’ın Yerinde Yeller Esmiyor”, “Muğla’nın Bir İyisi Bir Kötüsü” gibi başlıklar altında edebi bir üslupla anlatılıyor.


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN