Koruköy Mahallesinde Tarımsal Destekler Anlatıldı

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü mahalle ziyaretlerinde bulunup çiftçileri tarımsal destekler konusunda bilgilendirmelerde bulunuyor. Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şaban Arıkan beraberinde ziraat mühendisi ve ziraat teknikerleri ile birlikte Koruköy mahallesin de vatandaşlara tarımsal destekler konusunda bilgilendirmelerde bulunup dert ve dileklerini dinledi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri Koruköy mahallesinde çiftçilere tarımsal destekler konusunda bilgiler aktardı. Koruköy mahallesi muhtarı Nurettin Göztepe tarafından düzenlenen toplantıya Tarım İlçe Müdürü Şaban Sarıkaya, Ziraat mühendisi Nevzat Ekiz ile Ziraat teknikerleri Esat Yenigün ve Halil Yiğit katıldılar. Toplantıda çiftçilere tarımsal destekler anlatılırken ÇKS sistemi ve desteklerin çeşitliliği hakkında bilgiler verildi. Gübre parası desteklerinin yanı sıra küçük baş hayvancılığı desteğine 25 TL olduğu 2017’den sonra doğan dişi hayvan başına sürüyü büyütme desteğinin de çiftçiler için sağlandığı belirtildi. Arı üretmek isteyenler için kovan başına 15 TL destek verildiğinin anlatıldığı toplantıda yayla Koru mahallesinde çilek ekiminin yapılabileceği de vurgulandı. Üreticilerin sorusu üzerine zeytinlerin ilaçlama ve gübrelenmesi konusunda da soruları cevaplandıran İlçe Müdürü Şaban Sarıkaya ve beraberindekiler her konuda İlçe Tarım Müdürlüğüne baş vurulabileceğini belirttiler.
Koru mahalle muhtarı Nurettin Göztepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek ‘Koruköy Mahallesi Sosyal tesislerimizde İlçe Tarım Müdürlüğümüzün yapmış olduğu toplantıya halkın ilgisi yoğun oldu. Toplantıya Tarım İlçe Müdürümüz Şaban Sarıkaya Ziraat Mühendisi Nevzat Ekiz Ziraat Teknikeri Esat Yenigün ve Halil Yiğit katıldılar. Koruköy mahallemiz kırsal bir kesim olması nedeniyle başta hububat (buğday arpa burçak nohut yulaf ve yem bitkileri) meyvecilik (zeytin incir badem kiraz ceviz elma ayva üzüm) ve hayvancılık (büyükbaş ve küçükbaş) ile geçimini sağlayıp genç çalışabilen lerin birçoğu da maden işlerinde çalışmaktadır. Ağırlık olarak tarım ve hayvancılık olması nedeniyle İlçe Tarım Müdürlüğümüz tarafından özellikle, ağaçların budanması, ilaçlanması, meyvenin hasadı ve saklanması ile ilgili çok faydalı bilgiler aktardılar. Yine hayvancılıkla ilgili büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ve desteklemeleri ile ilgili halkımızı bilgilendirdiler. Her şeyin en iyisine layık olan insanımızı sağlıklı gıda üretiminde ve tüketimi konusunda bilgilendirdiler. Katılımcıların sorularını da yanıtlayıp sohbet ortamında güzel bir toplantı oldu.Tüm katılımcılara Koruköy mahallesi Muhtarı olarak teşekkür ederim’ ifadelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN