Korona Çiftetellisi Dinleyenleri Coşturuyor

Fethiye'de Armoni Müzik Kurucusu Hasan Cengiz, bölge halkı tarafından oldukça sevilen Fethiye Çiftetellisi müziğinin üzerine yazdığı sözlerle eğlenceli bir şarkı ortaya çıkardı. Korona Çiftetellisi adlı çalışma sosyal medyada oldukça beğeni kazandı. Hasan Cengiz, dinleyenlerin bu şarkı sayesinde korona virüsü salgını günlerinde neşelerinin yerine geldiğini ifade etti.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Korona virüsü salgını dolayısıyla evinde kalan Müzisyen Hasan Cengiz, kamu spotları ve uzmanların tavsiyelerini bu şarkıda bir araya getirdi. Ev ortamında Korona Çiftetellisini kaydeden Cengiz ve ekibi daha sonra bu çalışmayı sosyal medyalarında paylaştılar. Şarkı binlerce kişinin beğenisini kazandı. Bu şarkı için her gün teşekkür ve kutlama aldıklarını dile getiren Cengiz, tüm halkın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Mübarek Kadir Gecelerini tebrik etti. 

Taşyaka Mahallesi’nde ikamet eden Müzisyen Hasan Cengiz, “Fethiye’de müzisyenlik yapıyorum. Korona virüsü salgınında, evde kaldığımız süre içerisinde uzmanların önerileri hep aklımızda yer etti. Çarşıdan veya dışarıdan döndüğümüzde ellerimizi yıkamamız, hijyen kurallarına uymamız bu sözleri ortaya çıkardı. Biz de bunu eğlenceli bir hale getirmek için oyun havası haline getirdik. Korona Çiftetellisi şarkısını ekibimizle çaldık ve kaydettik. Sosyal medyalarımızda paylaştık ve olağanüstü beğeni aldık. İnsanları eğlendirebildiysek ne mutlu bizlere. Tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum” dedi. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN