Kooperatiften vefa örneği

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından hazırlanan 2021 takviminde, Fethiye'nin eski esnaf ve sanatkarlarına yer verildi. Kooperatif, günümüzde çoğu vefat eden Fethiye'de isim yapmış eski esnaflarını ve sanatkarlarını, bu yılki bastırdığı takvimlerle adeta yaşatıyor. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu ' Fethiye'nin geçmiş esnaf ve sanatkar yaşamını yansıtmaya çalıştık. 2 bin adet bastırdık, eğer talep olursa bin adet daha bastırabiliriz' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye'nin unutulmaz esnafları, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 2021 takviminde yer aldı. Pek çoğu yıllar önce vefat etmiş olan ve günümüzde hala isimleri anılan esnaf ve sanatkarları bu takvimle yad ediliyor. Salih Helvacı'dan Ali Örs'e, Süleyman Özsoy'dan Rodoslu Halit'e Hayri Kayaman'dan Can Bolat Gürbüz ve Börekçi Hüseyin'e, akücü Ferhat Taban'dan Marmarisli Hüzeyin Uysal'a kadar onlarca esnafın fotoğrafı takvimde yer aldı. Fethiye'nin eski belediye başkanları Muzaffer Dontlu'dan Cahit Ünal'a kadar başkanların da esnaflık hayatına yer verilen takvimde Ömer Tümtürk'ten Durmuş Acar'a, İbrahim Akgün'den ayakkabıcı Veli'ye kadar pek çok esnaf da fotoğraflarla hatırlatıldı. Foto Kandiye Şükrü tarafından hazırlanan fotoğraflarda Fethiye'nin iş ve sosyal hayatı da gözler önüne serildi. 
Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu yaptığı açıklamada "Her sene Fethiye'nin esnaf ve sanatkar dünyasında iz bırakmış, isim bırakmış esnaflarımızı bularak takvimde buluşturmaya çalışıyoruz. Artık bu insanlardan kalmadı ama Fethiye'ye iz bırakan ekonomisini, geçmişini sosyal yaşamını yansıtan bir sürü esnafımız var. Sağ olsun bu konuda Fethiye'de çok büyük ve tek arşivi olan Foto Kandiye Şükrü kardeşime çok teşekkür ediyorum. Onun arşivinden yararlandık. Onun sayesinde Fethiye'nin geçmiş esnaf ve sanatkar yaşamını yansıtmaya çalıştık. 2 bin adet bastırdık, eğer talep olursa bin adet daha bastırabiliriz. Fethiye halkımıza sunduk. İyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kooperatifin bir vefası diyebiliriz. Çoğu artık aramızda yok, Allah rahmet eylesin, çocuklarına, torunlarına sağlıklı uzun ömür versin" diye konuştu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN